TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Mongolia

Mongolia

w stepie szerokim

Mongolia istniała w sowieckiej bańce przez większość XX wieku. Teraz, przez pokolenie po upadku komunizmu, Mongolia stała się młodą demokracją z obiecującą gospodarką opartą na górnictwie, rolnictwie i turystyce. Część przychodów jest kierowana na poprawę infrastruktury turystycznej, w tym na nowe międzynarodowe lotnisko w pobliżu Ułan Bator. Konkurencja wśród touroperatorów doprowadziła do poprawy usług, lecz podróżowanie może być ciągle trudne, ponieważ w wielu miejscach są tylko podstawowe udogodnienia.

Mongolskie krajobrazy

Surowa Mongolia to miejsce pełne przygód, w którym podróżni mogą poznać koczowniczą kulturę i rozległe, nietknięte krajobrazy. Mongołowie są w pełni świadomi wyjątkowego piękna swojego kraju. Zapytaj miejscowych, a prawdopodobnie zaczną opowiadać o spektakularnych krajobrazach, rozległych stepach, surowych górach, czystych jeziorach oraz o bogatej faunie i florze. Niektóre obszary są tak odległe, że można jechać przez cały dzień i prawie nie zobaczyć śladów ludzkiego zamieszkania. To prawdziwe przeżycie na pustyni, które wielu ludzi uważa za tak atrakcyjne. Mieszkańcy miast również zaczęli odkrywać swój własny kraj, a kempingi są tu coraz bardziej popularne.

Gościnność nomadów

Kultura koczownicza Mongolii jest znana na całym świecie. Odwiedzający mogą spać w gerach (tradycyjna filcowa jurta), pomagać przy ganianiu owiec, jeździć konno i po prostu „wrócić do natury”. Dziedzictwo Czyngis-chana i odradzająca się duma nacjonalistyczna zaostrza to doświadczenie. Kultura ogromnej gościnności sprawia, że mieszkańcy są tu bardziej dostępni. W świecie barykadowanym przez bramy i zamki orzeźwiające jest spotkanie z ludźmi, którzy chcą otworzyć swoje drzwi nieznajomym. Podróżując po Mongolii należy jednak pamiętać, że od gości oczekuje się odwzajemnienia wszelkich form hojności, dlatego odwiedzając rodziny, zawsze miej przygotowany zapas prezentów dla dzieci.

Nie tylko trawa i konie

Mongolia, niegdyś na pół koczownicza, szybko się zmienia, a jej obywatele przybywają do Ułan Bator i innych dużych miast w poszukiwaniu pracy i nauki. Zwłaszcza stolica zmienia się w oszałamiającym tempie i wielu Mongołów z całego serca wkupiło się w globalną gospodarkę, kapitalizm i konsumpcjonizm. Niezależnie od tego, czy mieszkają na wsi czy w mieście, Mongołowie są dumni z demokratycznych instytucji partycypacji obywatelskiej w swoim kraju. Mongolia pragnie być częścią globalnej społeczności, wysyłając swoje wojska na misje pokojowe na całym świecie i promując się jako kraj do prowadzenia rozmów pokojowych w Azji Północno-Wschodniej.