TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Malezja

Malezja

prawdziwa Azja

Dynamiczne miasta, wspaniałe jedzenie, piękne plaże, idylliczne wyspy i parki narodowe z lasami deszczowymi pełnymi dzikiej przyrody - to wszystko można znaleźć w Malezji. Chwytliwe hasło turystyczne „Malezja to prawdziwa Azja” nadal brzmi prawdziwie, ponieważ ten kraj jest prawdziwym potpourri kultur azjatyckich. Muzułmańscy Malajowie, zróżnicowani religijnie Chińczycy oraz Hindusi i muzułmańscy Indianie mieszają się razem z rdzennymi grupami na Półwyspie Malajskim i rdzennymi mieszkańcami Borneo, a także dziesiątkami plemion znanych łącznie jako Dayaki. Każda grupa etniczna ma swój własny język i zwyczaje kulturowe, które najlepiej można docenić dzięki wypełnionemu kalendarzowi festiwali i pysznej różnorodności kuchni Malajskiej.

Starożytne lasy deszczowe

Dla wielu turystów Malezja jest określana przez równikowy las deszczowy. Znaczne fragmenty pierwotnej dżungli - jednego z najstarszych ekosystemów na ziemi - pozostają nienaruszone, chronione przez parki narodowe i projekty ochronne. Dołącz do trekkingu prowadzonego przez strażników leśnych, a zostaniesz wprowadzony do zadziwiającej różnorodności biologicznej dookoła. Od roślin dzbanowych, poprzez liany i orchidee z wilgotnych nizin, do drzew iglastych i rododendronów w lasach wysokogórskich.

Miejska różnorodność

Stolica Malezji, Kuala Lumpur, to miejsce, w którym lśniące wieże XXI wieku stoją przed witrynami kolonialnych sklepików i wyspami bujnej zieleni. Klienci przemieszczają się od przegrzanych targów do klimatyzowanych wielkich centrów handlowych. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Melaka i George Town (Penang) mają wyjątkowo charakterystyczne architektoniczne i kulturowe pejzaże miejskie, rozwijane przez ponad pół tysiąca lat w ramach wymiany kulturalnej i handlowej w Azji Południowo-Wschodniej. We wschodnich stanach Malezji zarówno Kuching, jak i Kota Kinabalu oferują fascynujące wprowadzenie do współczesnego i plemiennego życia na Borneo.

Oglądanie dzikiej przyrody

Wisienką na zielonym torcie Malezji jest szansa na spotkanie z dziką przyrodą w jej naturalnym środowisku. Najczęstszymi obserwacjami będą owady lub kolorowe ptaki, ale możesz mieć szczęście i dostrzec drapieżnego tapira, małą małpkę w srebrzystych liściach lub orangutana kołyszącego się w baldachimie dżungli. Oceany są równie obfite. Podczas nurkowania powierzchniowego lub z akwalungiem zobaczysz ławice tropikalnych ryb, koralowce, żółwie, rekiny i delfiny. Nawet jeśli nie zapuszczasz się poza centra miejskie, możesz obserwować dziką przyrodę w miejscach takich jak Kuala Lumpur Bird Park czy Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre.