TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Malediwy

Malediwy

bielszy odcień piasku

Malediwy są miejscem, gdzie znajdują się prawdopodobnie najlepsze plaże na świecie. I to na prawie każdej z 1200 wysp. Podczas gdy niektóre plaże mogą pochwalić się bardziej miękkimi granulkami niż inne, to nie znajdziesz bielszego piasku i błyszczącej cyjanowo-niebieskiej wody, nigdzie indziej na ziemi. Już sam ten fakt wystarczy, aby przyciągnąć do tego maleńkiego, odległego i mało znanego raju na Oceanie Indyjskim ponad milion ludzi rocznie.

Każdy ośrodek na Malediwach to prywatna wyspa, a przy ponad 100 do wyboru jedynym problemem jest wybór miejsca, w którym chcesz się zatrzymać. Najbardziej ekskluzywne marki hotelowe na świecie konkurują ze sobą o coraz wyższy poziom luksusu. Od osobistych kamerdynerów i prywatnych basenów, po masaże w pokoju i wybór poduszek. Nic dziwnego, że nowożeńcy i osoby poszukujące wytwornego tropikalnego wypoczynku od dawna mają ten kraj na samym szczycie listy życzeń.

Malediwy przeszły duże zmiany w ciągu ostatnich 10 lat, ponieważ zamieszkane wyspy zostały otwarte dla turystyki, a mieszkańcy otrzymali pozwolenie na budowę własnych pensjonatów. Podróżni nie muszą już przebywać w kurortach i pozostawać z dala od miejscowej ludności, co od dziesięcioleci odstraszało backpakerów. Podróżowanie po wyspach promem publicznym, łodzią motorową i lotami krajowymi otworzyło ten niesamowity kraj dla turystów o niemal każdym budżecie. Wiele wysp na atolach Male i Ari jest teraz dużymi ośrodkami dynamicznie rozwijającego się przemysłu hotelarskiego, z dziesiątkami opcji na każdej z nich.

Czyste wody Malediwów są magnesem dla każdego, kto interesuje się życiem morskim. Bogactwo i różnorodność są zdumiewające. Olśniewające ściany koralowe, wspaniałe jaskinie i ławice kolorowych ryb tropikalnych czekają na Ciebie, gdy tylko zejdziesz na rafę. W głębszych wodach czają się płaszczki, żółwie, rekiny, a nawet największe ryby świata - rekiny wielorybie. A woda jest tak ciepła, że wiele osób nawet nie ubiera pianki.