TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Turkmenistan

Turkmenistan

tajemniczy i niezbadany

Turkmenistan jest wyjątkowo tajemniczy i niezbadany. Znany głównie z dyktatury Saparmyrata Niyazova, który rządził jako „Turkmenbashi” („przywódca Turkmenów”) aż do swojej śmierci w 2006 roku. Pozostawił po sobie wiele swoich wspaniałych pomników i złotych posągów. Chociaż wiele z tych „dowodów własnej wielkości” zostało już zdemontowanych, odwiedzający nadal uważają Turkmenistan za rodzaj totalitarnego parku rozrywki. Ale najmniej odwiedzany kraj Azji Środkowej to znacznie więcej - to starożytna kraina o wielkiej duchowości, tradycji i naturalnym pięknie.

Starożytne miasta Merv i Konye-Urgench inspirują wizjami karawan kroczących wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, a zapadające w pamięć piękno pustyni Karakum i inne zjawiska naturalne są równie hipnotyzujące. Pełnia doświadczenia Turkmenistanu polega ostatecznie na obcowaniu z ciepłymi i fascynującymi ludźmi, których gościnność jest legendarna.