TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Indie

Indie

wielka wyprawa

Krajobrazy Indii są równie fantastycznie zróżnicowane, jak ich tradycje kulturowe. Od pokrytych śniegiem szczytów Himalajów po skąpane w słońcu plaże tropikalnego południa - kraj ten oferuje mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Możesz szukać dużych kotów w dżungli podczas safari z dziką przyrodą, wiosłować w lśniących wodach przybrzeżnych zatok, brać udział w wędrówkach po górach lub po prostu wdychać pachnące sosną powietrze podczas medytacyjnych spacerów po lesie. Wśród tych wszystkich skarbów przyrody znajduje się bogactwo architektonicznych perełek, od spokojnych świątyń wyrastających z płaskich, naleśnikowych równin po rozpadające się forty spoglądające na głębokie wąwozy. Dzięki wspaniałej mieszance tradycji, duchowych wierzeń, festiwali, architektury i krajobrazów, twoje wspomnienia z Indii będą jaśnieć długo po opuszczeniu ich granic.

To jest pyszne

Kuchnia indyjska to przepyszny szwedzki stół różnych regionalnych przepisów, z których każdy charakteryzuje się własnymi tradycyjnymi technikami przygotowania i stylami prezentacji. Od konkurencyjnych smaków mistrzowsko marynowanych mięs, po prosty przepych wegetariańskich curry i przysmaków z głębin wodnych. Kraj słynie również z kuszącego asortymentu street foodów, a sprzedawcy sprzedają wszystko, od pikantnych samos (trójkątnych pierożków) i kebabów po chłodzące kulfi (lody) i lassi (napoje jogurtowe).

Oczekuj nieoczekiwanego

Taka postawa pomoże Ci zachować zdrowy rozsądek podczas przemierzania chaotycznego płótna, jakim są Indie. Dzięki magicznej zdolności do inspirowania, irytacji, wzbudzania dreszczyku emocji i wprawiania w zakłopotanie, w Indiach przygotuj się na nieoczekiwane niespodzianki. Może to być trudne, szczególnie dla gości odwiedzających ten kraj po raz pierwszy. Pomimo cudów Indii, bieda kole w oczy, biurokracja może być frustrująca, a zagęszczenie ludzkości może zmienić najprostsze zadanie w pozbawione szans realizacji. Nawet doświadczeni podróżnicy odczuwają w pewnym momencie, że ich nerwy są na granicy wybuchu.

Ocieplenie duszy

Duchowość to wszechobecna nić w bogato zróżnicowanym gobelinie Indii, splatająca się od zaśnieżonych gór dalekiej północy po tropikalne wybrzeża głębokiego południa. Najwięcej wyznawców mają hinduizm i islam, ale sikhizm, buddyzm, dżinizm, chrześcijaństwo i zoroastryzm są również szeroko praktykowane. Szereg świętych miejsc i rytuałów jest świadectwem długiej i barwnej historii religijnej kraju. A jeszcze fantastyczne festiwale! W Indiach odbywa się mnóstwo uroczystości - od potężnych parad miejskich zwiastujących ważne wydarzenia religijne, po proste wiejskie jarmarki, które składają hołd lokalnie czczonemu bóstwu.