TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Tajlandia

Tajlandia

w kraju złotego Buddy

Przyjazna i obsesyjna na punkcie jedzenia, hedonistyczna i historyczna, kulturalna i ciekawa, Tajlandia kusi gości uśmiechem równie złotym jak lśniące świątynie i tropikalne plaże tego kraju.

Obfity stół

Uwielbiana na całym świecie kuchnia tajska wyraża podstawowe aspekty kultury tajskiej: jest hojna, ciepła, orzeźwiająca i zrelaksowana. Tajskie potrawy opierają się na świeżych, lokalnych składnikach - ostrym zapachu trawy cytrynowej, piekących papryczkach chilli i pulchnych owocach morza. Zróżnicowane menu narodowe zbudowane jest wokół czterech podstawowych smaków: pikantnego, słodkiego, słonego i kwaśnego. Idź na wycieczkę po budach z makaronem w Bangkoku, pawilonach z owocami morza na Phuket i birmańskich straganach w Mae Sot.

Pola i lasy

Poza zagraconymi miastami i miasteczkami leży wiejskie serce Tajlandii, mieszanka pól ryżowych, lasów tropikalnych i wiosek, w których życie jest zdominowane przez rytmy zegara rolniczego. Na północy lasy i pola stykają się z zębatymi, błękitnymi górami ozdobionymi srebrzystymi wodospadami i przypominającymi plastry miodu głębokimi jaskiniami. Na południu postrzępione wapienne klify wystają z uprawnego krajobrazu jak prehistoryczne drapacze chmur lub wyłaniają się dramatycznie z turkusowego morza. Zwykle suchy północny wschód zmienia kolor na szmaragdowy w porze deszczowej, kiedy delikatny zielony ryż wyrasta ponad dywan.

Święte przestrzenie

Świat niebiański jest powiernikiem tego buddyjskiego narodu, a oddanie religijne jest kolorowe i wszechobecne. Lśniące świątynie i złote posągi Buddy zdobią zarówno wiejski, jak i miejski krajobraz. Starożytne figowce są uroczyście owijane świętym materiałem, aby uczcić duchy mieszkańców, przynoszące fortunę kapliczki zdobią skromne domy i monumentalne centra handlowe, a tablice i znaki drogowe ozdobione girlandami chronią przed wypadkami drogowymi. Odwiedzający mogą dołączyć do odosobnień medytacyjnych w Chiang Mai, festiwali religijnych w północno-wschodniej Tajlandii, podziemnych świątyń w Kanchanaburi i Phetchaburi oraz świątyń na wzgórzach w północnej Tajlandii.

Piasek między palcami

Dzięki luksusowo długiej linii brzegowej i ponad 1400 wyspom zwieńczonym dżunglą, zakotwiczonych na lazurowych wodach Tajlandia jest tropikalnym miejscem na wypoczynek dla każdego, niezależnie od tego, czy jest to hedonista, pustelnik, książę czy nędzarz. Wybrzeże kraju to jeden gigantyczny plac zabaw, a wszędzie tam, gdzie piasek styka się z morzem, dzieje się wiele. Możesz nurkować z rurką w łagodnych wodach u wybrzeży Ko Lipe, nurkować z rekinami wielorybimi wokół Ko Tao, wspinać się na klify Krabi, uprawiać kiteboarding w Hua Hin, imprezować na Ko Phi-Phi i regenerować siły w uzdrowisku na Ko Samui.