TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Filipiny

Filipiny

island hopping

Filipiny charakteryzują się szmaragdowymi polami ryżowymi, tętniącymi życiem megamiastami, jeepneyami pokrytymi graffiti, tlącymi się wulkanami, wyrakami o oczach robaków i uśmiechniętymi, szczęśliwymi ludźmi. Z ponad siedmioma tysiącami tropikalnych wysp do wyboru, Filipiny to prawdziwa rozkosz dla plażowiczów. Gdzieś tu na pewno istnieje wyspa, która zaspokoi Twój gust. Od białych połaci piasku na środku oceanu, przez wulkaniczne fantastyczne krajobrazy skrywające ukryte laguny, po rozległe mega-wyspy, takie jak Luzon i Mindanao. Wielbiciele słońca i nurkowie powinni udać się prosto na Visayas, gdzie jest mnóstwo okazji do „island hoppingu”, a idealna plaża przybiera różne formy. Bardziej żądni przygód podróżnicy mogą rozbić namiot na opuszczonym odcinku wybrzeża Palawan i przez kilka dni samotnie udawać rozbitka na bezludnej wyspie.

Filipiny słusznie słyną z plaż, ale amatorzy sportu nie muszą czuć się wykluczeni. Podczas gdy surferzy po prostu łapią kapryśne fale, to nurkowie od dawna penetrują podwodne bogactwa tego kraju. Północny Palawan jest idealny dla kajakarzy morskich, a Boracay i Pagudpud (Północny Luzon) to światowej klasy miejsca do kiteboardingu. Wewnątrz wysp trekking można uprawiać praktycznie wszędzie, a wycieczki na rowerze górskim i spływy kajakowe z roku na rok zyskują na popularności. Filipiny są także nieoficjalnie światową stolicą tyrolki.

Filipiny to kraina poza kontynentalną Azją Południowo-Wschodnią nie tylko pod względem geograficznym, ale także duchowym i kulturowym. Przytłaczający katolicyzm w kraju to wynik 350 lat hiszpańskich rządów. Pozostałości po Hiszpanach obejmują żywiołowe miejskie fiesty i wielowiekowe kamienne kościoły. Centra handlowe, sieci fast foodów i szeroko rozpowszechniony angielski zdradzają z kolei wpływ Amerykanów, następców po kolonistach Hiszpańskich. Jednak pomimo tych zewnętrznych wpływów kraj posiada własną tożsamość. Ludzie są po prostu Filipińczykami - i są z tego dumni. Serdeczni i nieustannie optymistyczni. To oni najbardziej urzekają i ostatecznie usidlają gości.