TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Chiny

Chiny

różnorodność krajobrazów

Chiny, czyli najstarsza nieprzerwana cywilizacja na świecie to nie tylko rozpadające się fragmenty Wielkiego Muru, szczyty świątynne, wioski o których nie miałeś pojęcia, ospałe wodne miasta, wysublimowane buddyjskie groty i starożytne pustynne forty. Dziś już nie będziesz potykać się przy każdym kroku o starożytne artefakty. Trzy dekady ciągłego rozwoju i pochopnego planowania miejskiego dały się we znaki, a wiele z bogatej spuścizny starożytności utracono na zawsze. Za to nowoczesna twarz Chin jest olśniewająca.

Niesamowita sceneria

Niewiele krajów ma takie warunki by spędzać czas na świeżym powietrzu, jakie oferuje Państwo Środka. Chińskie krajobrazy rozciągają się od wysokich szczytów, aż po bezkresnesne morza. Wybierz spośród wysublimowanych szafirowych jezior Tybetu lub beznamiętnych pustyń Mongolii Wewnętrznej, przeskocz na wyspę w Hongkongu lub przejedź się między bajkowymi szczytami krasowymi wokół Yangshuo. Spaceruj po tarasach ryżowych na południu, zrób sobie selfie wśród wspaniałych żółtych łanów rzepaku nad jeziorem Qinghai lub wędruj po Wielkim Murze wijącym się po szczytach gór. Zgub się w zielonych lasach bambusa, a gdy zawiedzie Cię energia, wyskocz na odległą plażę Hainan i posłuchaj łoskotu spadających kokosów. Spakuj wygodne buty podróżne i zapamiętaj słowa Laotzu: „podróż na tysiąc mil zaczyna się od jednego kroku”.

Gotowanie to sztuka

Chińczycy żyją po to by jeść, a mają 1,4 miliarda kochających jedzenie ludzi do wykarmienia. Z uwagi na ogromne różnice kulturowe i na ogromny obszar Chin, oczekuj że twoje kubki smakowe będą kuszone, testowane i poddawane próbom. Kaczka po pekińsku w stolicy czy gorący garnek zupy w Chongqing? Zjedz parującą miskę makaronu Lanzhou na targu Silk Road Street lub podnieś temperaturę ciała kilkoma palącymi daniami z Hunan. Podążaj za nosem w Chinach, a nie będziesz chciał przestać podróżować.

Różnorodność Chin

Chiny są ogromne, tak ogromne że nie mieszczą się w normalnej skali. To przykuwająca uwagę mieszanka skrajności klimatycznych i topograficznych. To jakby kilka różnych krajów w jednym. Wybierz spośród etnicznej mieszanki na południowym zachodzie, oświetlonych sal świątynnych Xiahe, podróży po zakurzonym Jedwabnym Szlaku, spędzenia nocy w Everest Base Camp lub spędzenia nocy na kafelkach Szanghaju. Niezależnie od tego, czy jesteś miejskim podróżnikiem, turystą, rowerzystą, odkrywcą, niepohamowanym bywalcem muzeów czy fanatycznym smakoszem, różnorodność Chin nie ma sobie równych.