TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Mjanma

Mjanma

powiew zmian

Mjanma (dawniej Birma) zachowuje moc zaskakiwania i zachwycania nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Daj się olśnić „mrugającym cudem” Shwedagon Paya. Kontempluj 4000 świętych stup rozrzuconych po równinach Bagan. Wpatruj się z niedowierzaniem w Złotą Skałę w Mt Kyaiktiyo, balansując na krawędzi przepaści.
W kraju złożonym z wielu grup etnicznych odkrywanie Mjanmaru może czasami sprawiać wrażenie, jakbyś natknął się na żywe wydanie National Geographic z 1910 r. Pomimo ostatnich zmian, Mjanma pozostaje ciągle wiejskim krajem o tradycyjnych wartościach. Koń lub wół i furmanka są tu powszechnym środkiem transportu, a picie herbaty - brytyjski zwyczaj kolonialny - jest ciągle praktykowane w tysiącach herbaciarni.

Tempo rozwoju kraju nie jest olbrzymie, dzięki czemu przyjemność podróżowania po Birmie pozostaje ciągle taka sama. Płyń w dół rzeki Ayeyarwady (Irawadi) starym parowcem lub luksusowym krążownikiem. Zajmij kawałek plaży w błogiej Zatoce Bengalskiej. Wędruj przez lasy sosnowe do wiosek mniejszości rozrzuconych po wzgórzach Shan bez przepychania się z dziesiątkami innych podróżników. Wszędzie spotkasz mieszkańców, którzy są łagodni, zabawni, rozważni, dociekliwi i pełni pasji.