TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Iran

Iran

bogactwo historii

Jeśli przyciągają Cię miejsca, w których echa starożytnych cywilizacji odbijają się echem na przestrzeni wieków, Iran może być dla Ciebie idealnym miejscem na wycieczkę. Niektóre z największych nazwisk w historii - Cyrus i Darius, Aleksander Wielki i Czyngis-chan - pozostawili tu swój ślad, a miasta które podbili lub którymi rządzili, należą do najpiękniejszych w regionie. Spacerując po niesamowicie pięknym Persepolis, doświadczając odległej mocy Susa czy podziwiając ogromny elamicki ziggurat w Choqa Zanbil, przeniesiesz się z powrotem do czasów chwały starożytnej Persji.

Wielką atrakcją Iranu są też po prostu jego mieszkańcy. Irańczycy, naród złożony z wielu grup etnicznych i od tysięcy lat pod wpływem greckich, arabskich, tureckich i mongolskich okupantów, są niezmiernie serdeczni. Oferty wspólnego napicia się herbaty będą codziennością, a jeśli będziesz spędzać czas z Irańczykami, często zostaniesz zaproszony na wspólny posiłek w czyimś domu. Zgódź się, kiedy tylko możesz, by lepiej poznać irańską kulturę. Starożytną, wyrafinowaną i ciepłą. To właśnie te doświadczenia pozostaną najdłużej w pamięci.