TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Indonezja

Indonezja

oszałamiająca różnorodność

Czwarty pod względem liczby ludności kraj na świecie to jakby 100 krajów połączonych w jeden. Indonezja jest jak kalejdoskop rozciągający się wzdłuż równika na 5000 km. Indonezja to kraj tak wielu kultur, ludzi, zwierząt, zwyczajów, roślin, zabytków, sztuki i potraw, że trudno to sobie uzmysłowić. Ludzie są tu bardzo różni od siebie. Tak różni jak wielka jest różnorodność krajobrazów, które zobaczysz. Każda wyspa jest ich unikalną mieszanką, a wysp tych jest ponad 17000 i każda z nich ma olbrzymi potencjał do aktywnego spędzania czasu. Trudno znaleźć kraj, który oferuje bogatszy wachlarz atrakcji i tak różnych form wypoczynku wakacyjnego.

Plaże i wulkany

Wędrując po Indonezji, zobaczysz dramatyczny i wyjątkowo różnorodny krajobraz. Dzikie wybrzeże Sulawesi oferuje białe piaszczyste plaże i miejsca do nurkowania, podczas gdy Sumatra jest zarysowana przez legion prawie 100 wulkanów maszerujących w oddali, z których kilka może wybuchnąć w dowolnym momencie. Plaże Bali są legendą, ale nie musisz daleko szukać by znaleźć piękniejsze i mniej uczęszczane przez turystów odcinki piasku na Nusa Tenggara. Wyspy Maluku, Kalimantan i Pulau Weh obok Sumatry również oferują wspaniałe i puste plaże.

Świetna przygoda

Ta odurzająca kraina oferuje jedne z ostatnich tak wspaniałych przygód na ziemi. Siedząc w otwartych drzwiach pociągu śmigającego przez Jawę, wpatrując się w puste morze na statku płynącym na Wyspy Kei, siedząc na tyle skutera na Flores, okrążając tajemniczy zakątek starożytnej wioski Timoru Zachodniego lub po prostu wędrując przez dzicz, będziesz wszystkimi zmysłami doświadczał niepowtarzalności Indonezji. Wspaniałą rzeczą w przygodzie w Indonezji jest również to, że wiele dzieje się wtedy, gdy najmniej się tego spodziewasz.

Nadrzędna kategoria: Azja
Bali – Wyspa Bogów

Samo wspomnienie o Bali przywodzi na myśl raj. To więcej niż miejsce. To nastrój, aspiracja, tropikalny stan umysłu.
Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe. Także tradycyjna muzyka i taniec wykonywane na całej wyspie.

Read More: Bali