TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Jordania

Jordania

oaza spokoju

Jordania będąc bezpieczną przystanią w regionie objętym konfliktem, od wieków zachwyca odwiedzających swoimi miejscami światowego dziedzictwa UNESCO, przyjaznymi miastami i inspirującymi pustynnymi krajobrazami.
W odległych wiekach karawany wielbłądów kursowały po terenach obecnej Jordanii, przewożąc kadzidło w zamian za przyprawy, podczas gdy kupcy Nabatejczyków, rzymscy legioniści, armie muzułmańskie i gorliwi krzyżowcy przejeżdżali przez ten kraj, pozostawiając imponujące pomniki. Zabytki te, w tym rzymskie amfiteatry, zamki krzyżowców i chrześcijańskie mozaiki, fascynowały kolejnych podróżników poszukujących starożytności i źródeł wiary.

Petra: cud świata

Petra, starożytne miasto Nabatejczyków, położone w sercu jordańskich skarp z piaskowca, jest klejnotem w koronie wielu antyków tego kraju. Odkąd w XIX wieku odkrywca Jean Louis Burckhardt przyniósł wieści o różowej nekropoli do Europy, spacer tu robi wrażenie nawet na najbardziej obytych w świecie podróżników. Z atrakcjami rozrzuconymi na rozległym skalistym krajobrazie i nastrojem, który zmienia się wraz ze zmieniającym się światłem świtu i zmierzchu, jest to cud, który wynagradza każdą niedogodność podróży.

Pustynne krajobrazy

Wybierz się na przejażdżkę przez Wadi Rum o zachodzie słońca i poczuj dlaczego tylu turystów jest przyciąganych do tej krainy zwietrzałego piaskowca i zaczerwienionych wydm. Ale pustynne krajobrazy Jordanii nie ograniczają się do południowego wschodu. Obejmują słone morze w najniższym punkcie na ziemi, kaniony wypełniane sezonowo wodą, oazy palm i eksplozje wiosennych kwiatów rozrzuconych po suchych wzgórzach. Przygoda wymaga tu minimalnego planowania i skromnego budżetu.

Bezpieczna przystań

Goszczenie niekończącej się fali przybyszów wymaga tolerancji, a Jordania ujawniła tę cnotę, wchłaniając tysiące uchodźców z terytoriów palestyńskich, Iraku, a ostatnio z Syrii. Pomimo zmagania się z tym i dużej liczby turystów, którzy są często niewrażliwi na konserwatywne jordańskie wartości, udało się zachować ciągłość z tradycjami. Chociaż Jordania stoi przed wyzwaniami związanymi z modernizacją i rosnącą urbanizacją, pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów, w którym można odnieść wrażenie kwintesencji Bliskiego Wschodu.