TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Brunei

Brunei

ropa w służbie ochrony przyrody

Dziś mały sułtanat Brunei to tylko pozostałość po morskim imperium, które kiedyś rządziło całym Borneo i częścią obecnych Filipin. Niemniej jednak kraj ten ma największe pola naftowe w Azji Południowo-Wschodniej. Zajrzyj w głąb Brunei, a zobaczysz mądrze zarządzaną dzikość jego naturalnego środowiska. Dzięki pieniądzom wygenerowanym przez pola naftowe Brunei nie przekształciło swoich lasów deszczowych w plantacje oleju palmowego, a lasy pierwotne obfitują w starodrzew, zwłaszcza w zielonym Parku Narodowym Ulu Temburong.

Jednak wprowadzenie w kraju ścisłej interpretacji prawa szariatu w kwietniu 2019 r. wywołało globalną krytykę i zaniepokojenie. Zgodnie z nowym ustawodawstwem cudzołóstwo i akty homoseksualne są karane śmiercią przez ukamienowanie, a kradzież - amputacją kończyn. Ponieważ świat przeciwstawia się nowym praktykom w Brunei, przyszłość turystyki jest tu bardzo niepewna.