TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Kirgistan

Kirgistan

górskie krajobrazy

Kirgistan to kraj zdefiniowany przez swoje naturalne piękno. Radośnie dziewicze górskie krajobrazy, surowe, urwiste grzbiety i wijące się jailoos (letnie pastwiska). Nieodłącznym elementem tych krajobrazów są na wpół koczowniczy pasterze mieszkający w swoich jurtach. Dodając do tego dobrze rozwiniętą sieć kwater prywatnych i ruch bezwizowy, łatwo zrozumieć, dlaczego Kirgistan jest wybierany przez wielu podróżników chcących przeżyć przygodę w Azji Środkowej.

Jak można się domyślić, w kraju, w którym przeważają tereny wiejskie położone na dużych wysokościach, czas wizyty ma kluczowe znaczenie. Lato jest idealną porą na przyjazd, ponieważ górskie szlaki i drogi są ogólnie dostępne. W środku lata na plażach nigdy nie zamarzającego jeziora Issyk-Köl zbierają się turyści z Kazachstanu i Rosji. Z kolei od października do maja wiele wiejskich kwater zamyka się, a jurty, które latem nadają charakter alpejskim widokom, są chowane. Tak więc pomyśl dwa razy przed zimową wizytą, chyba że przyjedziesz na narty lub snowboard.