TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Laos

Laos

wyjątkowe podejście do turystyki

Dzięki ciemnej i ponurej dżungli, świecącym szmaragdowym polom ryżowym i błyszczącym, pokrywającym góry, liściom herbaty, krajobraz Laosu zmienia odcienie zieleni jak kameleon. Żywa przyroda, zmysłowe krajobrazy i tętniąca życiem kultura zderzają się z bolesną przeszłością i optymistyczną przyszłością, czyniąc Laos enigmatycznym doświadczeniem dla odważnych.

Autentyczna Azja

Laos pielęgnuje wiele tradycji, które zniknęły w gorączkowym rozwoju w innych częściach regionu. Trudno uwierzyć, że senne Vientiane jest azjatycką stolicą, a wiejskie życie ma ponadczasową jakość, gdzie domy na palach i pola ryżowe wyglądają tak, jakby były przeniesione prosto z planu filmowego. Magiczny Luang Prabang jest domem setek mnichów w szafranowych szatach, szybujących po ulicach każdego ranka, wzywających do jałmużny. Nieustraszeni podróżnicy odkryją w zwolnionym tempie kraj nieskażony masową turystyką i Azją.

Kalejdoskop ludzi

Laos jest jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie krajów regionu, co odzwierciedla jego położenie geograficzne na skrzyżowaniu głównych dróg Azji. Odporni Hmongowie żyją z ziemi w odległych górach na północy, starsi Kahu i Alak na południu nadal mają tradycyjne tatuaże na twarzach, a mieszkańcy wioski Katang w środkowym Laosie śpią z duchami lasu. Niezależnie od tego, czy są to miasta nizinne, czy wioski w górach, Laos oferuje wspaniałe możliwości lokalnej interakcji. Jednak nadchodzą zmiany, ponieważ nowa szybka kolej będzie przecinać kraj, odwiedzając niektóre z tych odizolowanych społeczności.

Wyjątkowe podejście do turystyki

Laos przoduje w Azji Południowo-Wschodniej w ekoturystyce. Inicjatywy trekkingowe oparte na lokalnych społecznościach, prowadzące do spektakularnych atrakcji przyrodniczych są szansą doświadczenia prawdziwego Laosu, a wiejskie kwatery rodzinne pomagają wesprzeć lokalną społeczność i zachować środowisko.

Eklektyczna Azja

Podróżni zachwycają się Laosem nie bez powodu. Poszukiwacze przygód mogą zagubić się w podziemnych jaskiniach rzecznych, doznać zastrzyku adrenaliny na tyrolkach w dżungli lub podczas wspinaczki po krasach. Miłośnicy przyrody mogą na szlaku trekkingowym zobaczyć egzotyczne zwierzęta, takie jak gibony czy słonie. Amatorzy kultury mogą zwiedzać starożytne świątynie i zanurzyć się w życiu duchowym Laosu. Smakosze mogą urozmaicić swoje życie lekcjami gotowania laotańskich potraw lub kosztować specjałów z francuskim akcentem. A jeśli to wszystko brzmi trochę zbyt męcząco, zrelaksuj się podczas sesji spa lub zajęć jogi. Laos oferuje coś dla każdego.