TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Irak

Irak

górskie krajobrazy

Irak to kraj ze wspaniałą przeszłością ale pamiętający niedawną krwawą historię. Do dziś jest krajem pogrążonym w chaosie. Gdy miejsce to zaczynało się odradzać po inwazji kierowanej przez Stany Zjednoczone w 2003 roku i jej następstwach, grupa dżihadystów Isis przejęła kontrolę nad dużymi obszarami północy kraju w 2014 roku i do dziś większość Iraku pozostaje niezwykle niebezpieczna.

Krajowe atrakcje to zapierające dech w piersiach góry, tętniące życiem miasta i liczne stanowiska archeologiczne, nie wspominając o ciepłych i gościnnych mieszkańcach. Ale zachodnie rządy nadal odradzają wszelkie podróże do części irackiego Kurdystanu i na południe kraju oraz przed wszystkimi podróżami do większości północnych i zachodnich części Iraku.