TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Tajwan

Tajwan

Republika Chińska czy prowincja Chińskiej Republiki Ludowej?

Hojny jak jego 23 miliony mieszkańców Tajwan oferuje cudowne widoki, żywe tradycje i kulturę tak bujną jak Jadeitowa Góra w słoneczny dzień. Znany od wieków jako Ilha Formosa (piękna wyspa), jest to kraj wysokich klifów, wąwozów o marmurowych ścianach i lasów tropikalnych. A to dopiero początek. Twoja podróż może zaprowadzić Cię aż do Yushan, alpejskiego dachu Tajwanu o wysokości 3952 metrów.

Na Tajwanie możesz przemierzać góry po szlakach turystycznych z epoki kolonialnej lub jeździć na rowerze samotną drogą z błękitnym Pacyfikiem po jednej stronie i zielonymi łukami wulkanicznymi po drugiej. A jeśli po prostu chcesz cieszyć się klasycznymi krajobrazami, znajdziesz je za każdym rogiem.

Jadłeś?

Zjadłeś? To słowo jest tutaj używane jako powitanie, a odpowiedź prawie zawsze brzmi „tak”, ponieważ jest po prostu zbyt wiele miejsc do skubania. Tajwan oferuje szeroką gamę kuchni chińskich, najlepszą kuchnię japońską poza Japonią oraz pełną gamę lokalnych specjałów, od tainańskiej ryby mlecznej i makaronu wołowego z Tajpej po miejscowego dzika z grilla. Nocne targi oferują niekończące się uczty z przekąskami, w tym omletami z ostrygami i roladkami z krewetkami. Kiedy jesteś spragniony, możesz delektować się sokami z najświeższych owoców, lokalnym piwem rzemieślniczym, aromatycznymi herbatami i najlepszą w Azji kawą i czekoladą do picia.

Azjatyckie wartości na swoich warunkach

Wbrew wszystkim, którzy twierdzą, że Azjaci nie mają tego w swoim DNA, Tajwańczycy stworzyli najbardziej tętniącą życiem azjatycką demokrację i liberalne społeczeństwo. Z krzykliwą wolną prasą, równością płci i poszanowaniem praw człowieka, a także, w coraz większym stopniu, praw zwierząt. Przodkowie nadal są czczeni, ale biada politykowi, który myśli, że ludzi można wykorzystywać. Jeśli chcesz zobaczyć zamiłowanie ludzi do protestów, odwiedź główny dworzec kolejowy w Tajpej w większość weekendów lub po prostu śledź lokalne wiadomości.

Tao dnia dzisiejszego

Tajwan jest spadkobiercą całej chińskiej tradycji buddyzmu, taoizmu, konfucjanizmu i tej amorficznej kolekcji bóstw i demonów czczonych jako wiara ludowa. Przez wieki ludzie wtapiali się w wyjątkową i tolerancyjną kulturę religijną, która często jest tak ciężka jak katolicyzm i dzika jak Santería. Tajwańskie świątynie (wszystkie 15 000) łączą pod jednym dachem salę uwielbienia, miejsce festiwalu i dom sztuki. Zobacz, jak łódź zarazy płonie w świątyni Donglong lub udaj się na pielgrzymkę z Cesarzową Niebios.