TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Nepal

Nepal

z wizytą u tybetańskich mnichów

Raj dla wędrowców, Nepal, łączy w sobie widoki Himalajów, złote świątynie, urocze wioski na wzgórzach i obserwację dzikiej przyrody w dżungli. To jedno z najwspanialszych miejsc turystycznych na świecie gwarantuje zastrzyk adrenaliny podczas spływu ryczącą nepalską rzeką lub skok na bungee do ziejącego wąwozu Himalajów. Kanioning, wspinaczka, spływy kajakowe, paralotniarstwo i jazda na rowerze górskim - wszystko to oferuje niesamowitą przygodę na tle jednych z najbardziej dramatycznych krajobrazów świata.

Górskie szczyty

Nepal to ostateczny cel podróży dla miłośników gór. Oferowane są tutaj jedne z najbardziej znanych i dostępnych szlaków turystycznych w Himalajach, z wyboistymi szlakami na Everest, Annapurnę i wiele innych. Nigdzie indziej nie możesz spędzać dni w tej niesamowitej górskiej scenerii, wiedząc, że na koniec dnia czeka na Ciebie ciepły posiłek, przytulna lodge i ciepła szarlotka.

Średniowieczne miasta i święte miejsca

Inni podróżnicy wolą zobaczyć Nepal w bardziej spokojnym tempie, podziwiając szczyty ze szklaneczką dżinu z tonikiem o zachodzie słońca z himalajskiego punktu widokowego. Jeszcze inni spacerując po średniowiecznych placach miejskich Katmandu, Patan i Bhaktapur oraz dołączając do pielgrzymów tybetańskich podczas duchowego spaceru przez stulecia przez stare stupy i klasztory. Nawet po trzęsieniu ziemi w 2015 roku Nepal pozostaje kulturową potęgą Himalajów. Szczególnie Dolina Kathmandu oferuje niezrównaną kolekcję światowej klasy pałaców, ukrytych zaułków świątyń i wysublimowanej sztuki świątynnej. Nepal to także świetne miejsce, aby dowiedzieć się wszystkiego o buddyzmie tybetańskim.

Przygody w dżungli

Na południe od gór Nepalu leży zupełnie inny krajobraz. Łańcuch dzikich parków narodowych, w których miłośnicy przyrody przeszukują podzwrotnikowe wierzchołki drzew w poszukiwaniu egzotycznych gatunków ptaków i przeczesują dżungle w poszukiwaniu nosorożców, tygrysów i krokodyli. Zarezerwuj luksusową chatę safari w centrum Chitwan lub wybierz się na dziką wycieczkę do odległej Bardii lub Koshi Tappu, zatrzymując się po drodze, aby odwiedzić miejsce narodzin Buddy na parnych równinach w pobliżu Lumbini. Niezależnie od tego, czy przemierzasz kraj rowerem górskim, motocyklem, tratwą czy autobusem turystycznym, Nepal oferuje zadziwiająco różnorodny wachlarz atrakcji i krajobrazów.