TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Turcja

Turcja

starożytne miejsca kultu

Turcja to bogato historyczna kraina z najlepszą kuchnią, jaką kiedykolwiek skosztujesz, krajobrazy od plaż po góry i wspaniałe miasto İstanbul. Od starożytnego miasta portowego Efez po strzelistą bizantyjską kopułę Aya Sofya, Turcja dostała więcej niż przewidziałby sprawiedliwy podział znanych na całym świecie ruin i zabytków. Ciąg historycznych postaci i imperiów - w tym Rzymian, Bizantyjczyków i Turków - pozostawił swój ślad na tym byłym przystanku na Jedwabnym Szlaku. Doświadczenie ich spuścizny zabierze Cię z zamkniętych kwater sułtana i jego haremu w rozległym pałacu Topkapı w Stambule do romantycznych i tajemniczych ruin licyjskich na śródziemnomorskich plażach.

Liryczne krajobrazy

Zróżnicowane krajobrazy Turcji, od gajów oliwnych nad Morzem Egejskim po wschodnie stepy, stanowią liryczną scenerię dla wielu wspaniałych ruin. Najbardziej magiczne krajobrazy w kraju można znaleźć w azjatyckiej Anatolii, gdzie piękne widoki zapewnia zawrotne wybrzeże Morza Śródziemnego, nieziemskie formacje skalne „czarodziejskich kominów” Kapadocji i faliste doliny, alpejskie pastwiska w górach Kaçkar. Niezależnie od tego, czy zechcesz podziwiać widok na otoczone górami jezioro Eğirdir, czy też odkryjesz pagórkowate zaplecze wielu półwyspów na południowo-zachodnim wybrzeżu, krajobraz Turcji pozostawi niezatarte wrażenie.

Ogrom wyboru aktywności

Turcja oferuje aktywności odpowiednie dla każdego temperamentu. Od przygód na świeżym powietrzu po wzbogacanie kultury. Zabawy nad wodą obejmują nurkowanie, windsurfing, rafting, canyoning w górskich wąwozach, spływy kajakiem po zatopionych ruinach Kekova i tradycyjne rejsy gulletami po Morzu Śródziemnym i Egejskim. Możesz wzbić się w powietrze podczas ekscytujących lotów paralotniowych w Ölüdeniz lub balonem na ogrzane powietrze nad Kapadocją, aby spojrzeć na oszałamiające tureckie krajobrazy. Możesz też wybrać się na wędrówkę na górskie pastwiska lub na spacer częścią szlaku Licyjskiej Drogi. Będąc w mieście weź udział w kursie kulinarnym, zanurz się w łaźni tureckiej lub zapisz wycieczkę po miejscach kultury.