TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Japonia

Japonia

tradycja i nowoczesność

Japonia to ponadczasowe miejsce, w którym starożytne tradycje łączą się ze współczesnym życiem, jakby było to najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Na pierwszy rzut oka Japonia wydaje się niezwykle nowoczesna, ale podróżowanie po niej daje wiele możliwości obcowania z tradycyjną kulturą kraju. Japonia to długi i smukły, silnie wulkaniczny archipelag. Ponad dwie trzecie obszaru Japonii to góry. W cieplejszych miesiącach można tu uprawiać turystykę pieszą przez gaje cedrowe i pola dzikich kwiatów, aż po strzeliste szczyty i założone przez wędrownych ascetów, starożytne kapliczki. Zimą wszystko to pokryte jest śniegiem, a możliwość uprawiania narciarstwa jest tu na światowym poziomie.. Z kolei na południowych krańcach Japonii znajdują się tropikalne plaże do opalania, snorkelingu i nurkowania.

Po Japonii łatwo jest się poruszać. Całą podróż można odbyć, korzystając tylko z wydajnego transportu publicznego. Sieć shinkansen (super szybkich pociągów) biegnie od południowego krańca Kyūshū (najbardziej wysuniętej na południe z głównych wysp Japonii) do Hokkaidō (najbardziej wysuniętej na północ), a bilety kolejowe w rozsądnych cenach sprawiają, że jest to bardzo przystępna opcja podróżna. W większych miastach sieci metra są oznakowane w języku angielskim, a obecnie wszędzie widzimy i słyszymy coraz więcej angielskiego.