TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Wietnam

Wietnam

epickie cuda natury

Wietnam jest krainą oszałamiającego piękna przyrody i złożoności kulturowej, dynamicznych megamiast i wiosek zamieszkałych przez plemiona wzgórz. Wietnam jest egzotyczny i fascynujący.

Przeciążenie sensoryczne

Niezapomniane przeżycia można kolekcjonować w Wietnamie wszędzie. Smakowanie surrealistycznego krajobrazu wapiennych wysp z pokładu tradycyjnego statku w zatoce Halong, kilkuminutowe oczekiwanie na przejście przez ulicę zalaną przez tsunami motocykli w Hanoi, odkrywanie najbardziej spektakularnych systemów jaskiń na świecie w Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang, spoglądanie jak trąbiący motorower załadowany świnkami tnie nierówną wiejską drogę albo poddanie się zadumie przy samotnym grobie na cmentarzu tysięcy ofiar wojny.

Historia i kultura

Kultura wietnamska jest złożona, różnorodna i stanowi swoistą lekcję historii. Tętniące życiem dzielnice handlowe są bogate w miejscowe rzemiosło i odzwierciedlają wielowiekowe wpływy kupieckie. Starożytne świątynie wykazują wyraźne wpływy chińskie na północy i hinduskie pochodzenie na południu. Tymczasem szerokie, wysadzane drzewami bulwary i wielkie budynki państwowe zdobiące stolicę pochodzą z francuskiego okresu kolonialnego. Nie sposób też zapomnieć o kluczowej pozycji Wietnamu jako epicentrum potęgi i dobrobytu w Azji Wschodniej, ponieważ sylwetki jego miast są zarysowane przez skupiska biurowców ze szkła i stali oraz eleganckie luksusowe hotele.

Kulinarne supermocarstwo

Tajlandia może walczyć o kulinarne pierwsze miejsce, ale w Azji Południowo-Wschodniej nic nie może się równać, bo wietnamskie jedzenie jest aż tak dobre. Niesamowicie subtelna w swoich smakach i wyjątkowa w swojej różnorodności, wietnamska kuchnia jest fascynującą atrakcją dla podróżników. Niezliczone budy z jedzeniem ulicznym i szkoły gotowania są tego świadectwem. Geografia odgrywa tu kluczową rolę. Chińskie smaki wpływają na zupy na północy, przyprawy rozpalające południową kuchnię oraz zioła i złożone techniki przygotowywania charakteryzujące centralne wybrzeże, słusznie znane jako epikurejskie miejsce w Wietnamie. W całym kraju można skosztować lokalnych potraw spotykając się z mieszkańcami wsi i popijać wino ryżowe na wielu regionalnych targach Wietnamu.

Dreszcz przygody

Jeśli chcesz, Wietnam ma dreszczyk emocji. Niektóre aktywności wymagają trochę wysiłku fizycznego, jak na przykład jazda na motocyklu serpentynami po zakrętach w górę oszałamiającej przełęczy Hai Van w środkowym Wietnamie. Inne wymagają jeszcze więcej potu jak kitesurfing po tropikalnych wodach oceanicznych u wybrzeży Mui Ne lub wędrówka po wiecznie zielonych wzgórzach wokół Bac Ha lub Sapa. A kiedy skończysz z pompowaniem adrenaliny, jest mnóstwo miejsc na rozkoszowanie się wypoczynkiem. Wietnam ma wyjątkowe spa - od marmurowych świątyń zabiegowych po proste rodzinne salony masażu z atrakcyjnymi cenami.

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam

Detian FallsWodospad Detian został uznany za największy wodospad międzynarodowy w Azji, gdyż znajduje się on na granicy wietnamsko-chińskiej. Obecnie jest to czwarty, co do wielkości wodospad wzdłuż granicy państwowej, po wodospadach Iguazu, wodospadzie Wiktorii i wodospadzie Niagara.Wodospad znajduje się w górnym biegu rzeki Guichun. Rzeka ta ma swoje źródło w Chinach, następnie przez Guangxi płynie do Wietnamu, a następnie znowu wraca do Guangxi.

Read More: Detian Falls (Ban Gioc)