TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Bangladesz

Bangladesz

w krainie rzek

Witamy w krainie rzek. Bangladesz jest spleciony przez ponad 700 rzek, tworząc cudownie bujny krajobraz z większą ilością odcieni zieleni, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Podróżowanie statkiem jest tu sposobem na życie i daje wspaniałą okazję do zobaczenia kraju z bardziej niezwykłej perspektywy. Jest to jeden z najgęściej zaludnionych krajów na świecie, ale kiedy powoli płyniesz w dół rzeki na małej drewnianej łodzi wiosłowej, łatwo sobie wyobrazić, że masz to wszystko dla siebie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz do gorącej Dhaki, czy do lasów namorzynowych Sundarbans, duże i małe łodzie pomogą Ci odkryć bogactwa Bangladeszu.

Ukryte bogactwa

Lasy namorzynowe i tygrysy w Parku Narodowym Sundarbans są najbardziej znaną atrakcją Bangladeszu, ale kraj ten ma też wiele mniej znanych atrakcji, które czekają na odkrycie. Najważniejsze to buddyjskie pozostałości w Paharpur oraz XV-wieczne meczety i mauzolea Bagerhat, z których oba są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas gdy współczesny Bangladesz jest w większości muzułmański, jego wzgórza są nadal domem dla ludów buddyjskich i chrześcijańskich plemion Adivasi, a świątynie w Dhace i poza nią świadczą o wpływie kultury hinduskiej na ten kraj.

Zwolnij

Przygotuj się na poznanie Bangladeszu we wszystkich jego możliwościach i dziwactwach. To nie jest cel, w którym należy się spieszyć. Słaba infrastruktura i nierozwinięty przemysł turystyczny oznaczają, że będziesz sfrustrowany, jeśli będziesz próbował podróżować w zbyt dużym tempie. Więc zwolnij. Nie staraj się pakować zbyt wiele w swój plan podróży. Bangladesz to miejsce na relaks, poznawanie ludzi i odkrywanie nowych pomysłów i sposobów na życie.