TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Pakistan

Pakistan

niedostępne piękno natury

Pakistan to trudne dziecko Azji Południowej. Obdarzone obfitymi bogactwami naturalnymi, ale nękane niestabilnością polityczną, która trzyma kraj z dala od radaru większości odkrywców.

Szosa przez Karakorum

Atrakcją numer jeden Pakistanu jest bańka spokoju na niespokojnej ziemi. Ciągnąca się od Rawalpindi do Kaszgaru w Chinach szosa Karakorum jest jedną z najbardziej epickich autostrad na świecie. Dumnym wyczynem inżynieryjnym zmuszonym do walki z przeciwnościami losu przez udręczone podłoże gór Karakorum. Powyżej Gilgit głównym problemem bezpieczeństwa nie są buntownicy, ale ryzyko zboczenia z drogi podczas obserwowania naturalnego piękna Doliny Hunza lub pokrytego śniegiem szczytu Nanga Parbat.

Bezpieczeństwo i ochrona

W ostatnich latach nastąpił wyraźny wzrost przemocy politycznej i religijnej. Większość zagranicznych rządów odradza obecnie wszelkie podróże, z wyjątkiem podróży niezbędnych, do wielu obszarów kraju, a w wielu miejscach zagraniczni goście muszą podróżować z uzbrojoną eskortą. Niemniej jednak ci, którzy odwiedzają Pakistan, odkrywają kraj pełen sprzeczności, w którym kipiące napięcia współistnieją z niezwykłą życzliwością i gościnnością, na tle pustynnych fortów.