TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Górny Karabach

Górny Karabach

kraj, którego nie ma

Górny Karabach (Nagorno-Karabakh) to czwarty element układanki Kaukazu Południowego, geopolityczny produkt Związku Radzieckiego i samozwańczej republiki, której nikt nie uznawał. Ten mały region, będący przedmiotem brutalnej wojny między 1990 a 1994 rokiem, to kultura ormiańska na ziemiach, do których doszedł Azerbejdżan. Jego nazwa podsumowuje niezliczone wpływy kulturowe: nagorno po rosyjsku oznacza górzysty, kara po turecku, a bakh po persku. Sami Karabachtowie nazywają swoją ziemię Artsakh.

Chociaż istnieje wiele wątpliwości dotyczących Górnego Karabachu i jego statusu politycznego, piękno i bogactwo kulturowe jego odległego górskiego krajobrazu są niezaprzeczalne. Wojna w Karabachu pozostawiła głębokie psychologiczne blizny na ludziach, ale Karabachci idą dalej, odbudowując swój ląd kamień po kamieniu. Podróż tutaj to wciąż przygoda, ale szybko poprawiająca się infrastruktura to lepsze hotele, restauracje i szlaki turystyczne, a karabacka gościnność sprawia, że wyzwania stają się radością nawet w trudnym terenie.