TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Kambodża

Kambodża

imperium Khmerów

W tym uroczym, ale zagmatwanym królestwie jest magia, która rzuca czar na odwiedzających. W Kambodży zderzają się starożytne i współczesne światy, tworząc autentyczną przygodę. Współczesna Kambodża jest następcą potężnego imperium Khmerów, które w okresie angkorskim rządziło większością terenów dzisiejszego Laosu, Tajlandii i Wietnamu. Pozostałości tego imperium można zobaczyć w legendarnych świątyniach Angkor, pomnikach niezrównanych pod względem skali i wielkości w Azji Południowo-Wschodniej. Wrażenie jakie na podróżnikach robi Angkor Wat, ostateczny wyraz geniuszu Khmerów, jest tak wzniosłe, że dorównuje mu tylko kilka wybranych miejsc na ziemi, takich jak Machu Picchu czy Petra.

Scena miejska

Tak jak Angkor to coś więcej niż tylko wat, tak Kambodża jest czymś więcej niż świątyniami, a jej obszary miejskie mogą zaskoczyć swoim wyrafinowaniem. Chaotyczna, ale charyzmatyczna stolica Phnom Penh to zrewitalizowane miasto, które zyskało uznanie za wspaniałe położenie nad rzeką, renesans kulturowy i światowej klasy scenę kulinarną. Drugie miasto, Siem Reap, z kosmopolitycznymi kawiarniami i różnorodnym życiem nocnym, jest równie atrakcyjnym celem podróży, jak pobliskie kultowe świątynie. A wschodzący Battambang, przypominający Siem Reap przed nadejściem masowej turystyki, zachwyca wdzięczną francuską architekturą i kwitnącą sceną sztuki współczesnej.

Wyjątkowa przygoda

Poczuj rytm wiejskiego życia, krajobrazy olśniewających pól ryżowych i kołyszących się palm cukrowych na wsiach Kambodży. Południowe wybrzeże jest otoczone tropikalnymi wyspami usianymi od czasu do czasu wioskami rybackimi. W głębi lądu leżą Góry Kardamonowe, część rozległej tropikalnej dziczy, będącej domem dla nieuchwytnej dzikiej przyrody i bramą do wyłaniających się przygód ekoturystycznych. Potężna rzeka Mekong przecina kraj i jest domem dla niektórych z ostatnich delfinów słodkowodnych pozostałych w regionie. Północny wschód to świat sam w sobie. Jego dzikie i górzyste krajobrazy zamieszkują mniejszości etniczne Kambodży oraz mnóstwo dzikich zwierząt.