TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Azerbejdżan

Azerbejdżan

kraina błotnych wulkanów

Azerbejdżan jest plątaniną sprzeczności i kontrastów. To ani Europa, ani Azja. To spiek starożytnych imperiów, ale także nowoczesny naród, który przeszedł niezwykłą transformację od zniszczonych wojną postsowieckich lat 90. XX wieku po wzbogacony ropą gospodarz Formuły 1 i piłkarskiej Ligi Europy.

Kosmopolityczna stolica Baku, to starożytne miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO otoczone olśniewającą architekturą XXI wieku, które znajduje się w balsamicznej zatoce Morza Kaspijskiego. Na otaczającej je półpustyni znajdują się wulkany błotne wytwarzające niepowtarzalne zjawiska błotnych fontann. Jednak zaledwie trzy godziny jazdy od hotelu, ponadczasowe wiejskie wioski leżą pośród bujnych sadów otoczonych strzelistymi górami Wielkiego Kaukazu.

Warto tu przyjechać szybko, bo Azerbejdżan to niedrogie hotele i bogata oferta pięknych krajobrazów, które dopiero zaczynają przyciągać znaczną liczbę turystów. Na razie jeszcze niewielu z krajów zachodnich.