TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Korea Południowa

Korea Południowa

Kraina Porannego Spokoju

Półwysep Koreański, przedzielony prowokacyjną granicą, oferuje podróżnemu olśniewający wachlarz doświadczeń, piękne krajobrazy oraz 5000 lat kultury i historii. Niewielkie rozmiary Korei Południowej i jej doskonała infrastruktura transportowa powoduje, że życie płynie tu spokojnie i wszystko jest w zasięgu ręki bez rozrostu miast.
Kalendarz pełen festiwali i wydarzeń oznacza, że prawie zawsze można tu wziąć udział w jakiejś uroczystości. Koreańczycy są także dumni ze swojej kultury kulinarnej. W lokalnej kuchni znaleźć można kuszący wachlarz potraw, smaków, aromatów i konsystencji, które można popić mnóstwem toastów, w tym przyprawiających o zawrót głowy szereg mikstur alkoholowych.

Korea Południowa może i jest znana jako Kraina Porannego Spokoju, ale jest też trzecią co do wielkości gospodarką Azji. Zanurz się w jej stolicy, Seulu, a spokój może być ostatnią rzeczą, jaką zauważysz. To całodobowe miasto jest w ciągłym ruchu, z mentalnością wymagającą ciężkiej pracy i zabawy, która uosabia niestrudzonego ducha tego narodu. W tej wielopłaszczyznowej metropolii, gdzie pieczołowicie zrekonstruowane pałace sąsiadują z tętniącymi nocnymi targami i dramatycznie nowoczesną architekturą, trudno jest skręcić za róg, nie natrafiając na pomocny punkt informacji turystycznej, tętniącą życiem stację metra lub taksówkę.

Wędruj na szczyty skalistych gór - które zimą zamieniają się w stoki narciarskie - otoczonych gęsto zalesionymi parkami narodowymi. Zejdź z utartych szlaków dalej, niż myślałeś, że to możliwe, żeglując na odległe wyspy, gdzie rolnicy i rybacy zapraszają cię do swoich domów lub prostych kawiarni z owocami morza. Spójrz na odległe gwiazdy ze spokojnych wiosek otoczonych polami ryżowymi, śpiąc w rustykalnych pensjonatach Hanok. Poczuj przygodę jaką oferuje ten różnorodny kraj.