TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Syria

Syria

zabytki zniszczone przez wojnę

W Syrii, podobnie jak w wielu krajach Bliskiego Wschodu, większość zabytków i atrakcji ma podłoże archeologiczne. Region jest pełen historii, której namacalne pozostałości pozostają do całkowitego odkrycia przez współczesnych gości. Niezależnie od tego, czy podróżnicy są zainteresowani ruinami, czy też chcą dowiedzieć się więcej o historii regionu, spacerując po starożytnych pałacach, każdy znajdzie coś dla siebie.
Trzeba tylko poczekać, bo w chwili pisania tego tekstu Syria jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na naszej planecie. Powstanie przeciwko reżimowi Assada, które rozpoczęło się na początku 2011 roku, dawno temu przerodziło się w wojnę domową. W konflikcie zginęło aż 475 000 ludzi, a miliony zmuszono do emigracji. Ludzie z Zachodu, w tym dziennikarze i pracownicy organizacji humanitarnych, byli również celem zarówno porwań, jak i egzekucji. Oprócz strat w ludziach, całe miasta zostały spustoszone, a niektóre z najważniejszych stanowisk historycznych i archeologicznych na Bliskim Wschodzie zostały nieodwracalnie zniszczone.