TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Sri Lanka

Sri Lanka

czeka na odkrycie

Można powiedzieć, że Sri Lanka ukrywała się na widoku. Miliony podróżników latały nad tym niewielkim krajem w drodze do innych miejsc. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Kraj szybko się rozwija, ponieważ coraz więcej ludzi odkrywa jego niezliczone uroki. Niekończące się plaże, ponadczasowe ruiny, gościnni ludzie, mnóstwo słoni, wysokie fale, niskie ceny, zabawne pociągi, słynna herbata i aromatyczne jedzenie sprawiają, że Sri Lance nie można się oprzeć.

Niewiele krajów ma tyle obiektów światowego dziedzictwa UNESCO upakowanych na tak małym obszarze. Ponad 2000 lat kultury Sri Lanki można odkryć w starożytnych miejscach, gdzie legendarne świątynie szczycą się pięknymi detalami, nawet gdy są one ukryte w jaskiniach lub wzniesione na wysokich szczytach. Nowsze są sugestywne twierdze kolonialne, od Galle po Trincomalee.
Po drugiej stronie wyspy króluje natura. Podczas wycieczek safari po przyjemnie relaksujących parkach narodowych Sri Lanki można spotkać lamparty, bawoły wodne, wszelkiego rodzaju ptaki i kilka naczelnych. Możesz także twarzą w twarz ze słoniem zmierzającym do ulubionego wodopoju.

Zobacz najstarsze żyjące na świecie drzewo zasadzone przez ludzi (Anuradhapura) i stań onieśmielony widokiem setek słoni (Minneriya). Odkryj ulubioną plażę, medytuj w 2000-letniej świątyni, wymieniaj uśmiechy spacerując po spokojnej wiosce, podziwiaj ptaki i polne kwiaty, wędruj obok klejnotów kolonialnych w Kolombo, a następnie unoś się na niesamowitych falach. Sri Lanka jest spektakularna, niedroga i często niezatłoczona.

A kiedy będziesz gotowy uciec od tropikalnego klimatu wybrzeża i nizin, udaj się na wzgórza pełne zielonych, spektakularnych widoków. Bujne plantacje herbaty i porośnięte lasem deszczowym szczyty przyciągają spacerowiczów, wędrowców i tych, którzy chcą je po prostu zobaczyć podczas wyjątkowej przejażdżki pociągiem.