TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Rezerwat przyrody Bururi

Rezerwat Bururi

Rezerwat przyrody Bururi to naturalny rezerwat lasów deszczowych, który znajduje się w południowo-zachodniej części Republiki Burundi i zajmuje powierzchnię około 15,35 km². Rezerwat został założony w latach 50. XX wieku przez ówczesnych administratorów kolonialnych z Królestwa Belgii, ale obecnie lasem zarządza Narodowy Instytut Przyrody i Ochrony Środowiska.

Las jest położony na skraju dorzeczy Nilu i Kongo, zajmując 3300 hektarów ziemi. Badacze roślin twierdzą, że w lesie można znaleźć co najmniej 93 gatunki różnych drzew, z dominującymi gatunkami to Strombosia, Myrianthus, Tabernaemontana, Newtonia i Entandrophragma.

Obszar rezerwatu znajduje się na skrzyżowaniu biogeograficznym tak, że oprócz wielu gatunków roślin i zwierząt z lasów górskich podziału dorzeczy Kongo-Nil, zawiera on również elementy związane z regionem Zambezu na południu, przechodzącym w bardziej suchą sawannę na wschodzie i wiecznie zielone lasy nizinne Demokratycznej Republiki Konga. Region Zambezu to zalane obszary trawiaste w południowej i wschodniej Afryce, które są bogate w różne gatunki dzikich zwierząt.

Na terenach leśnych otaczających zróżnicowaną roślinność rezerwatu zidentyfikowano 117 różnych gatunków ptaków i 25 różnych gatunków ssaków. Część rezerwatu została zamieniona w trasę spacerową, która biegnie wzdłuż utworzonych i oznakowanych alejek botanicznych, a między gęstymi drzewami wiele różnych gatunków zwierząt podąża za zwiedzającymi i turystami.

Mieszkańcy Bururi oferują odwiedzającym wspaniałą gościnność wschodnioafrykańską, która jest znana jako jedna z najlepszych na kontynencie. Turyści z całego świata są mile widziani w rezerwacie przyrody Bururi, ponieważ rząd uczynił turystykę jednym ze swoich głównych priorytetów, aby umożliwić transformację kraju.

Jak dojechać do regionu Bururi?

Miasto Bururi, stolica regionu o tej samej nazwie, znajduje się ok. 115km na południe od Bużumbury. Najprościej dostać się tam własnym samochodem, ale można pojechać również taksówką. Koszt przejazdu taxi powinien się zamknąć w kwocie 250PLN.

Pogoda w regionie Bururi – kiedy jechać?

Najlepszy czas na zwiedzanie regionu Bururi w Burundi to okres od maja do września. Temperatura jest przyjemna, a opady niewielkie. Najwyższa średnia temperatura w Bururi wynosi 25°C we wrześniu a najniższa 21°C w maju.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 23°C 23°C 22°C 21°C 22°C 23°C 24°C 25°C 24°C 22°C 22°C
177
mm
166
mm
192
mm
164
mm
84
mm
18
mm
7
mm
16
mm
78
mm
188
mm
239
mm
198
mm
BURURI POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi