TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Republika Południowej Afryki

Południowa Afryka

supermocarstwo safari

Czarnogrzywe lwy na tle wydm Kalahari, piaszczyste plaże otoczone dwoma oceanami, pustynne niebo usiane gwiazdami czy poszarpane, bujne góry. Republika Południowej Afryki to naprawdę kraj o zdumiewającej różnorodności.

Dzika przyroda

Republika Południowej Afryki jest jednym z najlepszych miejsc na safari na kontynencie, oferującym Wielką Piątkę (lwa, lamparta, bawoła, słonia i nosorożca) i wiele innych w dostępnych parkach i rezerwatach. Możesz pojechać prosto do epickiej dziczy w Kruger, Kgalagadi i innych parkach lub dołączyć do strażników odzianych w khaki podczas przejażdżek z przewodnikiem. Ale nie chodzi tylko o obserwacje wielkiej zwierzyny - obserwowanie dzikiej przyrody uczy Cię również czerpać radość z drobiazgów. Zobacz żółwia spacerującego wzdłuż drogi, ptaka śpiewającego charakterystyczną nutę na drzewie lub spotkaj fokę, wieloryba lub żarłacza białego wzdłuż wybrzeża.

Przygoda poza domem

Ciągle zmieniająca się sceneria RPA to idealne płótno do namalowania pełnej atrakcji wycieczki. Spróbuj wspinaczki skałkowej na skalistym Cederbergu, surfuj u wybrzeży Przylądka Wschodniego, zjeżdżaj po linie z kultowej Góry Stołowej Kapsztadu, skacz na bungee z mostu Bloukrans na Garden Route lub wskocz do wąwozu Graskop Gorge. Jeśli nie lubisz adrenaliny, zdecyduj się na wędrówkę. Opcje obejmują kilkudniowe wędrówki przez rezerwaty dzikiej przyrody, zakurzone jednodniowe spacery po półpustynnym terenie Karoo, szlaki „slackpacking” wzdłuż wybrzeża Przylądka Wschodniego lub nocną wędrówkę do szczytu Drakensberg.

Dramatyczne krajobrazy

Krajobrazy RPA są oszałamiające. Od płonących półpustyń Karoo i Kalahari po mgliste szczyty pasma Smoczego i ogromnego kanionu rzeki Blyde. Nawet w miejskim Kapsztadzie wystarczy spojrzeć w górę, aby zobaczyć piękną miejscową florę wspinającą się na zbocza Góry Stołowej. W pobliżu dwie z najbardziej niesamowitych nadmorskich dróg na świecie prowadzą do Cape Point i Hermanus. Są jeszcze winnice pokrywające Cape Winelands, stare lasy wzdłuż Garden Route, pomarszczone pasma górskie od Cederberg do Swartberg oraz plaże Oceanu Indyjskiego. To oszałamiająca różnorodność.