Republika Południowej Afryki

Południowa Afryka

supermocarstwo safari

Czarnogrzywe lwy na tle wydm Kalahari, piaszczyste plaże otoczone dwoma oceanami, pustynne niebo usiane gwiazdami czy poszarpane, bujne góry. Republika Południowej Afryki to naprawdę kraj o zdumiewającej różnorodności.

Dzika przyroda

Republika Południowej Afryki jest jednym z najlepszych miejsc na safari na kontynencie, oferującym Wielką Piątkę (lwa, lamparta, bawoła, słonia i nosorożca) i wiele innych w dostępnych parkach i rezerwatach. Możesz pojechać prosto do epickiej dziczy w Kruger, Kgalagadi i innych parkach lub dołączyć do strażników odzianych w khaki podczas przejażdżek z przewodnikiem. Ale nie chodzi tylko o obserwacje wielkiej zwierzyny - obserwowanie dzikiej przyrody uczy Cię również czerpać radość z drobiazgów. Zobacz żółwia spacerującego wzdłuż drogi, ptaka śpiewającego charakterystyczną nutę na drzewie lub spotkaj fokę, wieloryba lub żarłacza białego wzdłuż wybrzeża.

Przygoda poza domem

Ciągle zmieniająca się sceneria RPA to idealne płótno do namalowania pełnej atrakcji wycieczki. Spróbuj wspinaczki skałkowej na skalistym Cederbergu, surfuj u wybrzeży Przylądka Wschodniego, zjeżdżaj po linie z kultowej Góry Stołowej Kapsztadu, skacz na bungee z mostu Bloukrans na Garden Route lub wskocz do wąwozu Graskop Gorge. Jeśli nie lubisz adrenaliny, zdecyduj się na wędrówkę. Opcje obejmują kilkudniowe wędrówki przez rezerwaty dzikiej przyrody, zakurzone jednodniowe spacery po półpustynnym terenie Karoo, szlaki „slackpacking” wzdłuż wybrzeża Przylądka Wschodniego lub nocną wędrówkę do szczytu Drakensberg.

Dramatyczne krajobrazy

Krajobrazy RPA są oszałamiające. Od płonących półpustyń Karoo i Kalahari po mgliste szczyty pasma Smoczego i ogromnego kanionu rzeki Blyde. Nawet w miejskim Kapsztadzie wystarczy spojrzeć w górę, aby zobaczyć piękną miejscową florę wspinającą się na zbocza Góry Stołowej. W pobliżu dwie z najbardziej niesamowitych nadmorskich dróg na świecie prowadzą do Cape Point i Hermanus. Są jeszcze winnice pokrywające Cape Winelands, stare lasy wzdłuż Garden Route, pomarszczone pasma górskie od Cederberg do Swartberg oraz plaże Oceanu Indyjskiego. To oszałamiająca różnorodność.