Gwinea Równikowa

Gwinea Równikowa

pełna leśnych stworzeń

Gwinea Równikowa to kraina naczelnych z pomalowanymi twarzami, miękkimi chmurami motyli i owadów tak kolorowych, że należą do królestwa fikcji.

Gwinea Równikowa ma złą reputację, z historią nieudanych zamachów stanu, oskarżeniami o korupcję, przemycanym mięsem z buszu i wiadrami ropy. Ale jest wiele rzeczy, które mogą Cię przyciągnąć na piękne, czarno-białe wybrzeża tego kraju.

Stolica – Malabo - szczyci się fascynującą architekturą kolonialną i eleganckimi wieżowcami koncernów naftowych, ale zachowuje swój afrykański smak dzięki kolorowym rynkom i tętniącemu życiem portowi. Chociaż obecnie kraj ocieka bogactwem ropy naftowej, krany wielu ludzi wysychają. Bieda przenika zwykłe życie, czyniąc podróż do Malabo jednocześnie hedonistyczną i rozdzierającą serce.

Za Malabo, na wyspie Bioko, są wulkaniczne pejzarze, wioski rybackie, lasy deszczowe pełne zagrożonych wyginięciem naczelnych, tętniące życiem ptactwo i brzegi gniazdujących żółwi morskich. Na lądzie czekają białe plaże Rio Muni, leśne ścieżki i krajobrazy dżungli.