Miejsca w Czadzie

Czad

Czad

nieziemskie krajobrazy Sahary

Czad zawsze był miejscem, w którym podróżni żegnają strefę komfortu i witają się z przygodą. Nawet w czasie, kiedy kraj ten można bezpiecznie odwiedzać, podróżowanie tutaj jest wymagające w każdym znaczeniu tego słowa. Jest to jednak część uroku tego kraju, okazja, by oderwać się od wszystkiego, czym żyjesz, i dotrzeć do miejsca, które obiecuje zarówno dobre, jak i złe doświadczenia, które nie zdarzają się nigdzie indziej.

Ale nawet jeśli Czad jest tak wymagającym miejscem do podróżowania, dlaczego miałbyś się tym przejmować? Wyobraź sobie wysublimowane oazy ukrywające się na północnych pustyniach, dudniące stada dzikich zwierząt biegnące przez parki narodowe i łodzie przecinające jezioro Czad przy blasku zachodzącego słońca. Mówiąc krótko, gdy w Czadzie jest spokojnie i gdy kraj ten można odwiedzać, jest to miejsce oferujące doświadczenia, których nigdy nie można zapomnieć.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad
Muzeum Narodowe Czadu

Muzeum Narodowe Czadu, mieści się w stolicy Ndżamenie. Kompleks powstał 6 października 1962 r. w pobliżu Avenue Felix Eboue. Kilka lat później został przeniesiony do starego ratusza w pobliżu Place de l'Independence. Wystawy podzielone są na cztery podstawowe działy: prehistorię, protohistorię, archiwa i sztukę ludową, tradycje i kulturę. Oficjalnie nazywane Musee National N’Djamena to fantastyczne miejsce do poznania historii i tradycji Czadu.

Read More: Muzeum Narodowe Czadu
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad
Guelta d’Archei

Guelta d’Archei to najsłynniejszy kanion na Saharze. Znajduje się na płaskowyżu Ennedi w pobliżu miasta Fada. Panoramiczna sceneria oferowana przez najwyżej położone miejsce jest absolutnie fantastyczna, a wyryte i namalowane na skałach starożytne dzieła sztuki zapewniają prehistoryczny klimat całego regionu. Guelta d’Archei znajduje się w sercu pustyni. Jest to miejsce trudno-dostępne i dotarcie tu wymaga sporego nakładu pracy i wiele wysiłku.

Read More: Guelta d’Archei
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad
Góry Tibesti

Tibesti Mountains to pasmo górskie położone w obszarach zamieszkiwanych przez lud Toubou na skrajnej północy Czadu. Góry Tibesti są trudne do zdobywania i odkrywania, ale jest tu wiele atrakcji, które nagradzają wytrwałych wspinaczy. Najwyższym szczytem jest Emi Koussi, który wznosi się na wysokość 3445 m npm. Szczyt ten jest w rzeczywistości ogromnym wygasłym wulkanem i tylko doświadczeni wędrowcy powinni rozważyć jego zdobycie. Wysokość sprawia, że góra nazywana jest czasami Dachem Sahary.

Read More: Góry Tibesti
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad
Jeziora Ounianga

Jeziora Ounianga na Saharze, składają się łącznie z 18 jezior, które są zasilane przez tak zwane podziemne wody kopalne. Deszcz padał na tych terenach wiele tysięcy lat temu, kiedy klimat był znacznie bardziej wilgotny niż dzisiaj. Teraz jeziora otrzymują tylko 2 mm opadów rocznie. Niektóre z nich są słone, podczas gdy woda w innych jest słodka i wspiera życie. Jeziora Ounianga to jedyne miejsce w Czadzie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 2012 roku. Nazwa jezior pochodzi od pobliskiej wioski Ounianga.

Read More: Jeziora Ounianga
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad
Park Narodowy Zakouma

Rozległy Park Narodowy Zakouma jest główną i najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Czadzie. Leży na południowy wschód od Dżameny, około 500 mil od stolicy. Zajmuje powierzchnię około 3000 kilometrów kwadratowych. Jest uważany za jedno z ostatnich miejsc w Afryce Środkowej, które jest prawdziwym schronieniem dla dzikiej przyrody i jednocześnie uważany jest za jedno z najbardziej udanych przedsięwzięć ochronnych na tym obszarze Afryki.

Read More: Park Narodowy Zakouma