TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Gambia

Gambia

spokojne wycieczki po rzece

Gambia jest jednym z najmniejszych krajów na kontynencie, ale fascynujący wachlarz atrakcji przeczy jej niewielkim rozmiarom. Otoczona Senegalem Gambia ma zaledwie 80 km wybrzeża, ale jakże wspaniały jest to odcinek. Złote plaże otoczone falującymi palmami i sąsiadujące z malowniczymi lagunami, senne wioski rybackie i bogate biologicznie rezerwaty przybrzeżne.

Oczywiście Gambia to znacznie więcej niż słońce i surfowanie. Rzeka Gambia, od której pochodzi nazwa państwa, obfituje w dziką przyrodę, w tym prawie 600 gatunków ptaków, a także manaty, hipopotamy, krokodyle i tabuny podstępnych małp colobus. Wycieczki statkiem i noclegi w lesie ujawniają niektóre z wielkich cudów tego kraju. Od rezerwatu wyspy szympansów po ruiny XVII-wiecznej brytyjskiej fortecy. Największymi skarbami są jednak serdeczni obywatele Gambii, którzy zasługują na miano ojczyzny „uśmiechniętego wybrzeża Afryki”.