TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Egipt

Egipt

ponadczasowa podróż

Egipt wita każdego potęgą Nilu i wspaniałymi zabytkami. Urzekającą pustynią i bujną deltą. A także swoją przeszłością i gościnnymi, kochającymi historię ludźmi.
Z pokrytymi piaskiem grobowcami, surowymi piramidami i górującymi świątyniami faraonów, Egipt wydobywa odkrywcę w każdym z nas. Odwiedź Dolinę Królów w Luksorze, gdzie odkryto grobowiec Tutanchamona i zobacz lśniące znaleziska w Muzeum Egipskim w Kairze. Przepłyń łodzią po Nilu, aby odwiedzić Dendarę, Edfu lub jedną z wielu innych świątyń. Przepraw się przez Jezioro Nasera, aby zobaczyć arcydzieło Ramzesa II w Abu Simbel lub wybierz się na wędrówkę przez pustynię, aby znaleźć ślady rzymskich placówek handlowych. Być może twój osioł lub wielbłąd natknie się na kolejne znalezisko, ponieważ właśnie tak dokonano wielu poprzednich odkryć.

Ogromne plaże i tętniąca życiem rafa koralowa również czekają na ciebie w Egipcie. Wybrzeże wzdłuż Morza Czerwonego ma surową pustynną urodę nad linią wody i psychodeliczną energię poniżej. Doświadcz tego podczas wielodniowego wypadu na jedno z najlepszych nurkowań na kuli ziemskiej lub nawet podczas popołudniowego snorkelingu wzdłuż ściany koralowca.

Na ogromnych pustyniach Egiptu znajdziesz również wiele piękna. Niezależnie od tego, czy oglądasz wschód słońca między pięknymi kształtami Białej Pustyni, czy migoczący horyzont w zaciszu gorącego źródła w Oazie Siwa, krajobrazy Egiptu są nieskończenie fascynujące.

Stare powiedzenie, że Egipt jest darem Nilu, wciąż brzmi prawdziwie. Bez rzeki nie byłoby żyznej ziemi, żywności i znacznie mniej prądu. Dziś życie Egipcjan jest coraz bardziej oddzielone od wody, Nil nadal odgrywa tu wyjątkowo ważną rolę. Na szczęście dla turystów rzeka jest również idealnym miejscem, z którego można zobaczyć wiele najbardziej spektakularnych starożytnych zabytków, co jest jednym z powodów, dla których rejs po Nilu jest bardzo popularnym sposobem podróżowania.