TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

niepojęte krajobrazy

Unoszący się w Zatoce Gwinejskiej kraj składający się z dwóch wysp jest drugim najmniejszym w Afryce, ale łączy cuda natury z wciągającą historią. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca są niezwykle bezpieczne i przyjazne dla odwiedzających, zwłaszcza ekoturystów, dla których postępująca dżungla jest rozkoszą.

Jest to szczególnie prawdziwe na schludnej i dziewiczej Príncipe, wyspie liczącej zaledwie 7000 mieszkańców. Baldachim zieleni poprzecinany iglicami pierwotnej skały, to wspaniały zaginiony Świat, oferujący fantastyczne plaże, eksplorację dżungli, nurkowanie z rurką, wędkowanie, obserwowanie ptaków i garść interesujących (choć drogich) noclegów. Chociaż obie wyspy mają swoje naturalne atrakcje, nie można przegapić Príncipe.

Przyszłość tego kraju zależy od jego rozległej sieci plantacji i roli, jaką pełni jako centrum światowej produkcji kakao. Od czasu uzyskania niepodległości od Portugalii w 1975 roku, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca przeżywały załamanie gospodarcze, które doprowadziło do ucieczki lokatorów niegdyś wielkich rezydencji na wsi oraz powolnego rozpadu historycznych budynków kolonialnych na zniszczonych ulicach.