Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

niepojęte krajobrazy

Unoszący się w Zatoce Gwinejskiej kraj składający się z dwóch wysp jest drugim najmniejszym w Afryce, ale łączy cuda natury z wciągającą historią. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca są niezwykle bezpieczne i przyjazne dla odwiedzających, zwłaszcza ekoturystów, dla których postępująca dżungla jest rozkoszą.

Jest to szczególnie prawdziwe na schludnej i dziewiczej Príncipe, wyspie liczącej zaledwie 7000 mieszkańców. Baldachim zieleni poprzecinany iglicami pierwotnej skały, to wspaniały zaginiony Świat, oferujący fantastyczne plaże, eksplorację dżungli, nurkowanie z rurką, wędkowanie, obserwowanie ptaków i garść interesujących (choć drogich) noclegów. Chociaż obie wyspy mają swoje naturalne atrakcje, nie można przegapić Príncipe.

Przyszłość tego kraju zależy od jego rozległej sieci plantacji i roli, jaką pełni jako centrum światowej produkcji kakao. Od czasu uzyskania niepodległości od Portugalii w 1975 roku, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca przeżywały załamanie gospodarcze, które doprowadziło do ucieczki lokatorów niegdyś wielkich rezydencji na wsi oraz powolnego rozpadu historycznych budynków kolonialnych na zniszczonych ulicach.