Lesotho

Lesotho

przejażdżka na koniu po górach

Wysokie na 1000 m „niziny” Lesotho oferują rękodzieło i zabytki, ale nie przegap wycieczki na południowe, środkowe lub północno-wschodnie wyżyny, gdzie strumienie przecinają starożytny plac zabaw dla dinozaurów. To prawdziwa przygoda.

Piękne, bogate kulturowo, niedrogie i łatwo dostępne z Durbanu i Johannesburga, górzyste Lesotho, jest bardzo niedocenianym celem podróży. Kontrast z Republiką Południowej Afryki nie może być bardziej uderzający, z wyraźną osobowością ludu Basotho i ekstremalnymi topograficznymi terenami położonymi na znacznych wysokościach. Nawet kilka dni spędzonych w gościnnych górskich schroniskach i punktach handlowych Lesotho zapewni nowe spojrzenie na Afrykę Południową.

Lesotho to w zasadzie kraj alpejski, w którym mieszkańcy wioski na koniach w wielokolorowych odzieniach kocach witają Cię na urwistych zakrętach górskich szlaków. Wędrówki i trekking - często na słynnym kucyku Basotho - są wielką atrakcją, odsłaniając pofałdowane przestrzenie pasterskiego terenu, tradycyjne rondavele (okrągłe chaty ze stożkowym dachem) i niezliczone stada pasących się owiec.