TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Lesotho

Lesotho

przejażdżka na koniu po górach

Wysokie na 1000 m „niziny” Lesotho oferują rękodzieło i zabytki, ale nie przegap wycieczki na południowe, środkowe lub północno-wschodnie wyżyny, gdzie strumienie przecinają starożytny plac zabaw dla dinozaurów. To prawdziwa przygoda.

Piękne, bogate kulturowo, niedrogie i łatwo dostępne z Durbanu i Johannesburga, górzyste Lesotho, jest bardzo niedocenianym celem podróży. Kontrast z Republiką Południowej Afryki nie może być bardziej uderzający, z wyraźną osobowością ludu Basotho i ekstremalnymi topograficznymi terenami położonymi na znacznych wysokościach. Nawet kilka dni spędzonych w gościnnych górskich schroniskach i punktach handlowych Lesotho zapewni nowe spojrzenie na Afrykę Południową.

Lesotho to w zasadzie kraj alpejski, w którym mieszkańcy wioski na koniach w wielokolorowych odzieniach kocach witają Cię na urwistych zakrętach górskich szlaków. Wędrówki i trekking - często na słynnym kucyku Basotho - są wielką atrakcją, odsłaniając pofałdowane przestrzenie pasterskiego terenu, tradycyjne rondavele (okrągłe chaty ze stożkowym dachem) i niezliczone stada pasących się owiec.