Plantacje herbaty Teza

Plantacje herbaty Teza

Wśród górskich dolin i źródeł termalnych, plantacje herbaty Teza prezentuje jedne z najpiękniejszych krajobrazów w całym Burundi. Piękne krajobrazy sprawiają, że jest to warte odwiedzenia miejsce dla podróżników z aparatami. Kawa i herbata z Burundi to największe źródła eksportu tego kraju. W większości miejsc w Bużumburze dostajesz filiżankę burundyjskiej herbaty lub kawy. Jednak zawsze zapytaj, czy kawa albo herbata, którą Ci proponują, na pewno pochodzi z Burundi.

Plantacje herbaty Teza to miejsce wybierane przez podróżników pragnących zachować w pamięci najpiękniejsze krajobrazy Burundi. Położone na skraju lasu Kibira plantacje herbaty, to zaledwie kilka ścieżek wyznaczonych przez zbieraczy, tworzące jasnozielony dywan wśród ciemniejszych połaci gęstego lasu przylegającego do sąsiednich szczytów.

Jak dojechać do plantacji?

Z Bużumbury do stolicy prowincji Bubanza jest około 45 km. Warto wypożyczyć samochód 4x4, gdyż poruszanie się po terenie może być trudne zwykłym samochodem. Szczególnie jeśli zaskoczy nas deszcz.

Pogoda w Bubanza – kiedy jechać?

Do regionu Bubanza można podróżować cały rok. Temperatura jest przyjemna, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Bubanza wynosi 23°C w styczniu a najniższa 20°C w maju.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 23°C 23°C 21°C 20°C 20°C 22°C 22°C 23°C 23°C 23°C 23°C
86
mm
98
mm
134
mm
144
mm
87
mm
17
mm
6
mm
16
mm
35
mm
82
mm
117
mm
100
mm
BUBANZA POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi