Kenia

Kenia

zachody słońca na sawannie

Rozległe sawanny usiane ogromnymi stadami dzikiej przyrody. Pokryte śniegiem góry równikowe. Ludy tradycyjne, które wnoszą na ziemię duszę i koloryt. Tym wszystkim wita Cię Kenia.

Mieszające krajobrazy

Kiedy myślisz o Afryce, prawdopodobnie myślisz o Kenii. To samotna akacja zarysowana na sawannie na horyzoncie sięgającym wieczności. To ośnieżona góra prawie na równiku, w zasięgu wzroku surowych pustyń. To bujne, otoczone palmami wybrzeże Oceanu Indyjskiego, to Wielka Rift Valley, która kiedyś groziła rozerwaniem kontynentu i to gęste lasy przypominające serce kontynentu. Krótko mówiąc, Kenia jest krajem epickich form terenu, które wzbudzają w nas najgłębsze tęsknoty za tym wyjątkowym kontynentem.

Dumni ludzie

Wypełniając krajobraz kraju, dodając głębi i rezonansu do odwiecznej historii Kenii, należą do najbardziej znanych ludów Afryki. Masajowie, Samburu, Turkana, Suahili czy Kikuju, to narody, których historie i codzienne zmagania opowiadają dzieje kraju i kontynentu. To walka o utrzymanie tradycji, codzienna walka o przetrwanie w najtrudniejszych warunkach na ziemi, starożytne napięcie między rolnikami a wędrowcami. Poznanie tych kultur może być punktem kulminacyjnym Twojej wizyty.

Obfita przyroda

Kenia to kraina Masai Mara, gdzie miliony gnu i zebr migrują, a za nimi podążają wielkie drapieżniki Afryki. To zagrożone gatunki, takie jak czarne nosorożce, którym udało się utrzymać swój niebezpieczny przyczółek. Ale Kenia jest również domem dla czerwonych słoni z Tsavo, rodzin słoni Amboseli w cieniu Kilimandżaro oraz dla milionów różowych flamingów, które kroczą delikatnie po płyciznach jezior. Afryka jest ostatnim wielkim pustkowiem, na którym te stworzenia przeżyły. A Kenia to idealne miejsce, aby odpowiedzieć na wezwanie dzikiej Afryki.

Dom ochrony przyrody

Bogactwo dzikiej przyrody Kenii zawdzięcza wszystko jednej z najbardziej innowacyjnych i odnoszących sukcesy społeczności afrykańskich. Poprzez jakąś dość twardą miłość do przyrody - Kenia była pionierem w używaniu uzbrojonych strażników do ochrony nosorożców i słoni - Kenia powstrzymała trzebienie swojej dziczy i wyprowadziła dziką przyrodę z nad krawędzi po holokauście kłusowniczym w latach 70. i 80. Co więcej, w miejscach takich jak Laikipia i Masai Mara prywatne i wspólnotowe rezerwaty łączą turystykę z rozwojem społeczności i ochroną przyrody, uzyskując imponujący efekt. Innymi słowy, jeśli chcesz, aby Twoja wizyta przyczyniła się do ochrony przyrody, to trafiłeś we właściwe miejsce.