TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Malawi

Malawi

życie na jeziorze

Oprócz legendarnej malawijskiej życzliwości, to, co najbardziej urzeka w tym żywym kraju, to różnorodność geograficzna. Przecinając krajobraz w rynnie utworzonej przez Wielkie Rowy Afrykańskie, w Malawi znajduje się trzecie co do wielkości jezioro w Afryce. Jezioro Malawi to lśniąca masa czystej wody. W jego głębinach roi się od kolorowych pielęgnic. Niezależnie od tego, czy masz na myśli o nurkowanie, snorkeling, pływanie kajakiem czy relaks na plażach i bezludnych wyspach, wizyta nad jeziorem jest koniecznością.

Na głębokim południu Malawi zawieszone są w chmurach olbrzymie szczyty Mt Mulanje i tajemniczy płaskowyż Zomba z mglistymi lasami i egzotyczną przyrodą. Marzenie wędrowców, a dalej na północ znajduje się nieziemskie piękno płaskowyżu Nyika, którego faliste łąki przypominają szkockie wyżyny. Malawi zostało kiedyś odrzucone jako cel safari, ale wszystko to zmieniło się dzięki programowi reintrodukcji lwów w Majete Wildlife Reserve, który jest obecnie jednym z wartych odwiedzenia miejsc w całym kraju.