Miejsca w Demokratycznej Republice Kongo

Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga

ścieżka w nieznane

Demokratyczna Republika Konga (dawniej Zair) pokryta jest ogromnymi połaciami lasów deszczowych i przerywana tryskającymi rzekami i dymiącymi wulkanami. To afrykańska przygoda z prawdziwego zdarzenia. Jest to jednak kraj, który doświadczył brutalnego XX-wiecznego wyzysku kolonialnego, autorytarnego szaleństwa i tego, co nazwano pierwszą „wojną światową” w Afryce, która ostatecznie zakończyła się 2003 wraz z powstaniem dynastii politycznej Kabila.

Obecność największych sił pokojowych ONZ na świecie wywołała pewien optymizm wśród udręczonej populacji i względne bezpieczeństwo w kraju, A na północnym wschodzie ten optymizm spowodował niewielki, ale szybko rozwijający się przemysł turystyczny, skoncentrowany na niesamowitym parku Parc National des Virunga. Jednak poprzez porwanie dwóch obywateli brytyjskich w maju 2018 r. i zamknięciu parku przyszłość turystyczna jednego z najbardziej ekscytujących miejsc w Afryce stanęła po raz kolejny pod znakiem zapytania.

Nadrzędna kategoria: Afryka
Park Narodowy Kahuzi-Biega

Park Narodowy Kahuzi-Biega został wpisany w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na wyjątkową różnorodność biologiczną lasów tropikalnych, a szczególnie dzięki zamieszkiwaniu go przez goryle nizinne uważane za bardzo zagrożony gatunek. Park znajduje się we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, w pobliżu miasta Bukavu, na zachodnim brzegu jeziora Kivu i granicy z Rwandą.

Read More: Park Narodowy Kahuzi-Biega
Nadrzędna kategoria: Afryka
Park Narodowy Wirunga

Park Narodowy Wirunga znajduje się we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga i graniczy z Rwandą i Ugandą. To najstarszy obszar chroniony dzikiej przyrody w Afryce. Znany z różnorodności dzikiej przyrody oraz dzięki wpisaniu go na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten magiczny park narodowy Wirunga to obszar o powierzchni około 7800 km kwadratowych lasów deszczowych, bagien i łąk. Są tu także obszary górskie a nawet dwa aktywne wulkany.

Read More: Park Narodowy Wirunga