TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Wodospad Karera i uskok Nyakazu

Wodospad Karera

W masywie Nkoma położonym w prowincji Rutana w południowo-wschodniej części Burundi wyróżniają się dwie wyjątkowe atrakcje przyrodnicze. Z jednej strony wodospady i jaskinia Karera a z drugiej uskok i las Nyakazu. Wodospady są zorientowane z północy na południe i rozciągają się na 142 ha. Są podzielone na sześć odnóg i rozmieszczone na trzech poziomach.

Na pierwszym poziomie znajduje się główny wodospad podzielony na dwie równoległe gałęzie o szacowanej długości około 80 m, który wpada do basenu. Obejmuje on kilka wodospadów o różnych rozmiarach, przeplatanych dwiema platformami. Na zachód od głównego wodospadu znajduje się kolejny mniejszy o wysokości około 50 m. Wody tych dwóch wodospadów zbiegają się na drugim poziomie, tworząc trzeci, który wpada do doliny. Wody te przepływają przez las galeryjny otoczony sawanną oraz wysokimi drzewami.

Od 1980 roku wodospady i jaskinia Karera zostały ustanowione jako obszary chronione. Jaskinia znajduje się w miejscu pierwszych wodospadów. Jest ona jest miejscem kultu, w którym medytują ludzie z różnych regionów kraju.

Uskok Nyakazu otwiera się na depresję Kumoso. Jest to wycięcie w masywie Nkoma, które rozciąga się aż do granicy z Tanzanią. Uskok ten ma niedawne pochodzenie tektoniczne i rozciąga się na ponad 600 ha. Ma wyjątkową strukturę i znajdują się tam historyczne pozostałości niemieckiego fortu.

Jak dojechać do regionu Rutana?

Rutana jest oddalona od Bużumbury o około 140km. Jak wszędzie w tym kraju, najlepiej poruszać się własnym pojazdem. Podróż zajmie około 2 godziny. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka. Za przejazd powinniśmy zapłacić około 300PLN

Pogoda w regionie Rutana – kiedy jechać?

Najlepszą porą na odwiedzenie regionu Rutana w Burundi jest okres od kwietnia do września. Temperatura jest wtedy przyjemna, a opady ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Rutana wynosi 25°C we wrześniu a najniższa 21°C w kwietniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 23°C 23°C 21°C 21°C 22°C 23°C 24°C 25°C 24°C 22°C 22°C
177
mm
166
mm
192
mm
149
mm
84
mm
18
mm
7
mm
16
mm
78
mm
188
mm
239
mm
198
mm
RUTANA POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi