TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Republika Środkowoafrykańska

Republika Środkowoafrykańska

niesamowita przyroda

Republika Środkowoafrykańska to kraj o oszałamiająco rzadkim pięknie naturalnym i wspaniałej faunie. Nie tak dawno było to jedno z najlepszych miejsc w Afryce do spotkań z ogromnymi słoniami leśnymi i gorylami nizinnymi. Zdaniem niektórych, również najlepsze miejsce na świecie do oglądania motyli.

Jednak od 2012 roku problemy polityczne i wojna domowa o podłożu religijnym sprawiły, że kraj ten, ze względów bezpieczeństwa, jest całkowicie niedostępny dla podróżnych. Wszystkie zachodnie rządy ostrzegają przed wizytami w Republice Środkowoafrykańskiej.

Jest to jeden z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów kontynentu, Republika Środkowoafrykańska przez wieki doświadczała drapieżności i grabieży ze strony kolonizatorów, a następnie ze strony własnych przywódców. Jednak ludzie tego ograbionego narodu pozostają niezwykle otwarci i przyjaźni; a ich rozmowy są bardziej pełne nadziei niż rozpaczy.