TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Togo

Togo

społeczności przybrzeżne i plaże

Dla tych, którzy lubią podróżować poza utartymi szlakami, Togo to odpowiednie miejsce. Kraj ten skrywa ogromną różnorodność krajobrazów.

Znajdziesz tu jeziora i otoczone palmami plaże wzdłuż wybrzeża Atlantyku, falujące zalesione wzgórza w centrum, a kierując się dalej na północ zobaczysz, jak płaszcz bujnego lasu zostaje zastąpiony jasnozielonymi i żółtymi odcieniami sawanny. To doskonały plac zabaw dla miłośników pieszych wędrówek. Nie ma lepszego sposobu na poznanie dzikiego piękna kraju niż pieszo.

Kolejną atrakcją jest tygiel kulturalny Togo. Ufortyfikowane tereny Koutammakou przypominają, że zróżnicowana etnicznie ludność kraju nie zawsze się dogadywała, ale obecnie święta voodoo, muzułmańskie, chrześcijańskie i tradycyjne tłoczą się w kalendarzu i są często barwnymi festynami dla wszystkich.

Wisienką na torcie jest Lomé, spokojna ale elegancka stolica, z szerokimi alejami, smacznymi restauracjami i tętniącym życiem nocnym - nie wspominając o wspaniałych plażach na wyciągnięcie ręki.