Togo

Togo

społeczności przybrzeżne i plaże

Dla tych, którzy lubią podróżować poza utartymi szlakami, Togo to odpowiednie miejsce. Kraj ten skrywa ogromną różnorodność krajobrazów.

Znajdziesz tu jeziora i otoczone palmami plaże wzdłuż wybrzeża Atlantyku, falujące zalesione wzgórza w centrum, a kierując się dalej na północ zobaczysz, jak płaszcz bujnego lasu zostaje zastąpiony jasnozielonymi i żółtymi odcieniami sawanny. To doskonały plac zabaw dla miłośników pieszych wędrówek. Nie ma lepszego sposobu na poznanie dzikiego piękna kraju niż pieszo.

Kolejną atrakcją jest tygiel kulturalny Togo. Ufortyfikowane tereny Koutammakou przypominają, że zróżnicowana etnicznie ludność kraju nie zawsze się dogadywała, ale obecnie święta voodoo, muzułmańskie, chrześcijańskie i tradycyjne tłoczą się w kalendarzu i są często barwnymi festynami dla wszystkich.

Wisienką na torcie jest Lomé, spokojna ale elegancka stolica, z szerokimi alejami, smacznymi restauracjami i tętniącym życiem nocnym - nie wspominając o wspaniałych plażach na wyciągnięcie ręki.