TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Gwinea Bissau

Gwinea Bissau

wyjątkowe piękno wybrzeża

Gwinea Bissau jest jak mikrokosmos w Afryce.Ten mały kraj składa się z wielu krajobrazów, ludów, kultur oraz życia roślinnego i zwierzęcego. Wszystko to w zasięgu stolicy.

Wyblakłe domy z epoki kolonialnej zapadają się w wyniku rozkładu tropikalnego i ciężaru historii. Po dziesięcioleciach portugalskiej kolonizacji nastąpiła długa i bolesna walka o wyzwolenie, a następnie cykle wojny domowej i politycznego chaosu.

Pomimo trudności i biedy mieszkańcy Gwinei-Bissau wytrwają. Żarty, podobnie jak muzyka, są głośne, ale delikatne. Miski z grillowanymi ostrygami podawane są z sosem wystarczająco ostrym, by dać kopa, ale nie na tyle mocnym, by zamaskować goryczy.

Klejnotem w koronie tego kraju jest labirynt tropikalnych wysp, które tworzą Arquipélago dos Bijagós. Długie plaże z białym piaskiem oblewają wody pełne ryb. Hipopotamy, małpy, szympansy i bawoły dobrze się rozwijają w chronionych rezerwatach, a setki gatunków ptaków nazywają swoje rozległe namorzyny i mokradła domem.