TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Liberia

Liberia

natura odzyskuje siły

Liberia to bujna, zielona, przyjazna i tętniąca życiem kraina. Oferuje wszystko - od doskonałych miejsc do surfowania i sklepów sprzedających towary dla wybrednych, po dni spędzone w wygodnym hamaku na skraju lasu deszczowego, słuchając śpiewu tropikalnych ptaków. Jest domem dla jednego z najlepszych parków narodowych w Afryce Zachodniej i nadal charakteryzuje się pewnym amerykańskim duchem zmieszanym z zachodnioafrykańskimi korzeniami. Liberia pomimo spustoszeń z przeszłości to fantastyczne miejsce do podróży, pełne nadziei i energii.

Po dekadzie podnoszenia się i wznowienia normalnego życia po brutalnej wojnie domowej, Liberianie doświadczyli w 2014 roku kolejnego śmiertelnego konfliktu – z wirusem Ebola. Chociaż według WHO kraj jest oficjalnie wolny od wirusa Ebola, jego rekonwalescencja jest powolna. Po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu turystyka może odegrać w niej ogromną rolę.