TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Maroko

Maroko

brama Afryki

Od wydm saharyjskich po szczyty Atlasu Wysokiego, Maroko wydaje się być dostosowane do potrzeb podróżnych. Liryczne krajobrazy układają się na tym kawałku Afryki Północnej niczym bogate w kolory i wzory dywany, które zobaczysz w lokalnych zakładach rzemieślniczych. Góry, to nie tylko słynny Wysoki Atlas, ale także Rif prowadzące do oaz Sahary. Natura oferuje tu proste, ale zapierające dech w piersiach przyjemności: widok nocnego nieba lśniącego w przejrzystym powietrzu, wodospady i jaskinie wewnątrz zalesionych wzgórz i potężna, wszechobecna pustynia.

Miasta Maroka są jednymi z najbardziej ekscytujących na kontynencie. Dołącz do wielowiekowego szlaku koczowników i kupców. Od krętego medyńskiego labiryntu Fezu po karnawałowy teatr uliczny Dżamai El Fny w Marrakeszu. Ale Maroko to nie tylko wycieczka historyczna. Miasta Maroka są ciągle rozwijane. Błyszczący od szkła nowoczesny design urbanistyczny w Casablance, Rabacie i Tangerze, patrzy śmiało w przyszłość, a jednocześnie składa hołd swoim korzeniom i historii. Miasta Maroka mają sto twarzy i wszystko przygotowane na przyjęcie podróżnika szukającego przygody.

Doświadczanie Maroka zawsze zaczyna się od oglądania ludzi w ulicznych kawiarniach przy kawie lub herbacie miętowej. Można tu usiąść, odpocząć i zaplanować kolejne atrakcje: wspinaczkę na najwyższy szczyt Afryki Północnej, trekking na wielbłądach po pustyni, zakupy w sukach lub błądzenie w medynach. Pomiędzy kolejnymi atrakcjami możesz przespać się w butikowych riadach, relaksować się na panoramicznych tarasach i wielkich placach, kosztować delikatne tajiny i skorzystać z odprężającej łaźni tureckiej.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Maroko
Chefchaouen
Chefchaouen - niebieskie miasto w Maroku

Miasto Chefchaouen jest mocno zróżnicowane przez kontrast między marokańskim hedonizmem turystycznym a pobożnymi praktykami islamskimi. Najbardziej zauważalną cechą tego górskiego miasta są fasady budynków pomalowane w różnych odcieniach niebieskiego.

Niebieski kolor to w rzeczywistości średniowieczna pozostałość po dawno kulturze żydowskiej. Pod koniec XV wieku inkwizycja hiszpańska zmusiła muzułmanów i Żydów do opuszczenia Europy. W 1471 r., Chefchaouen został założony jako obóz dla uchodźców z silnymi wpływami żydowskimi.

Read More: Chefchaouen