TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

egzotyka na wyciągnięcie ręki

Pachnące lasy sosnowe, nawiedzające wulkany, księżycowe krajobrazy, tajemnicze piaszczyste zatoczki, kilometry wydm w stylu Sahary, przytulne kurorty plażowe – piękne i wyjątkowe Wyspy Kanaryjskie noszą wiele kuszących kapeluszy.

Krajobrazy nieziemskie

Podziwiaj porośnięte sosnami szczyty górzystego wnętrza Gran Canarii, spadające wodospady La Palmy lub subtropikalną zieleń Parque Nacional de Garajonay na wyspie La Gomera. Następnie porównaj całą tę bujność z niezwykłymi nagimi równinami otaczającymi El Teide na Teneryfie, surrealistyczną partią kolorów mieniących się na polach lawy Lanzarote, łagodnymi, pełnymi kwiatów wzgórzami El Hierro i niekończącymi się równinami pokrytymi kaktusami. Prawie idealne temperatury na Wyspach Kanaryjskich oznaczają, że przez cały rok można rozkoszować się fantastycznymi, różnorodnymi krajobrazami, które inaczej można znaleźć tylko przekraczając kontynenty.

Wielkie plenerowe

To właśnie ta różnorodność sprawia, że zajęcia na świeżym powietrzu są kluczową przyjemnością Wysp Kanaryjskich. Wędruj wieloma ścieżkami przecinającymi wyspy. Od meandrujących szlaków przybrzeżnych po wymagające wędrówki górskie. Od spokojnych spacerów po lesie po nurkowanie w ciepłych wodach zamieszkałych przez ponad 350 gatunków ryb (i dziwny wrak statku). Podnieś poziom adrenaliny, ślizgając się na wietrze i falach. Kitesurfing, windsurfing i paralotniarstwo są tutaj bardzo popularnymi aktywnościami. Następnie wybierz się na jazdę konną, wycieczkę łodzią, spływ kajakowy lub jogę na plaży.

Sztuka i architektura

Wbrew wielu oczekiwaniom Wyspy Kanaryjskie są niezwykle bogate zarówno w oryginalną sztukę, jak i architekturę. Czasami tylko wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Spektakularne surrealistyczne płótna światowej sławy malarza Óscara Domíngueza zdobią jego ojczyznę na Teneryfie. Na Gran Canarii nie sposób przeoczyć ogromnych abstrakcyjnych rzeźb Martína Chinino, a inspirowane „interwencje” Césara Manrique pojawiają się na całej Lanzarote. Wszędzie szukaj emblematycznych drewnianych balkonów, ukwieconych wewnętrznych patio i wesoło pomalowanych elewacji, które są typowymi dla rodzimej architektury kanaryjskiej. Zajrzyj też do uroczych kościołów w cieniu palm, z których wiele pochodzi sprzed kilku wieków.

Po prostu zrelaksuj się

Jeśli w Twojej idealnej podróży chodzi o relaks i wypoczynek, Wyspy Kanaryjskie są idealnym celem. Najbardziej oczywistym miejscem, na którym można się zrelaksować, jest plaża. A wybór jest tu ogromny. Od miękkich wydm na Fuerteventurze po piaszczyste złote łuki Teneryfy i dzikie blond pasma Isla Graciosa. Joga, medytacja, masaże i świat innych terapii obfituje na całym archipelagu, a talasoterapia to coś w rodzaju lokalnej specjalności. Alternatywnie, nic tak nie koi duszy jak relaks przy tropikalnym koktajlu lub lampce lokalnego wina, gdy słońce pogrąża się w Atlantyku.