Zambia

Zambia

dzikość zachodów Słońca

Nagrodą za przyjazd do Zambii jest możliwość eksplorowania odległej, hipnotyzującej, dzikiej przyrody, pełnej zadziwiającej różnorodności. Wycieczki tu to przygody prowadzące w głąb buszu, gdzie zwierzęta, zarówno drapieżniki, jak i zdobycz, wędrują w nieogrodzonym ZOO, gdzie noc oznacza nocleg wokół ognia i gdzie nigdzie nie widać śladu człowieka. Zambia to miejsce gdzie całymi dniami możesz płynąć tratwą po szerokiej, spokojnej rzece, a za chwilę zostać zaskoczony przez szalejące bystrza w pobliżu słynnego na całym świecie Wodospadu Wiktorii.

Mimo braku dostępu do morza trzy wielkie rzeki - Kafue, Luangwa i Zambezi - przepływają przez Zambię, określając rytm życia wielu jej mieszkańców. Jednak dla niezależnego podróżnika Zambia jest wyzwaniem logistycznym ze względu na swoją wielkość, zrujnowaną sieć dróg i brak udogodnień do jakich przyzwyczajony jest typowy Europejczyk. Jednak dla tych, którzy się tu zapuszczają, brak tłumów rekompensuje wszelkie niewygody i oznacza jeszcze bardziej satysfakcjonującą podróż.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Zambia
Wodospady Wiktorii
Wodospady Wiktorii

Jedna z największych atrakcji w Afryce i jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów na świecie, Victoria Falls (Wodospady Wiktorii) znajduje się na rzece Zambezi, czwartej co do wielkości rzece w Afryce, która wytycza granicę między Zambią a Zimbabwe. Wodospady Wiktorii to jedyny wodospad na świecie o długości ponad kilometra i wysokości ponad stu metrów. Hałas tego wodospadu można usłyszeć z odległości 40 kilometrów, podczas gdy mgła z opadającej wody wznosi się na ponad 400 metrów i można ją zobaczyć nawet z odległości 50 kilometrów. Nic dziwnego, że miejscowe plemiona zwykły nazywać wodospad Mosi-o-Tunya (Dym, który grzmi).

Read More: Wodospady Wiktorii