TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Sierra Leone

Sierra Leone

błogie plaże

Dla podróżnika Sierra Leone jest nadal sekretnym miejscem na plażowanie w Afryce Zachodniej. Bajkowe piaski wznoszą się z miękkich wód Atlantyku, a tło ubrane jest w poplamione słońcem odcienie błękitnego nieba, zieleń lasu deszczowego i czerwone drogi północy.

We Freetown kolorowe domy na palach przypominają czasy, kiedy uwolnieni niewolnicy z Karaibów byli przesiedlani z powrotem do Afryki. Na północy góry Loma tworzą najwyższy punkt na zachód od Kamerunu. A w kolejnych parkach narodowych na wschodzie i lasach deszczowych - zagrożone gatunki, takie jak czarno-biała małpa colobus i nieuchwytny hipopotam karłowaty - mogą znaleźć schronienie.

Blizny po wojnach domowych w Sierra Leone właśnie się zagoiły, gdy wybuch epidemii wirusa Ebola w latach 2014–2015 ponownie zwalił kraj z nóg. Turystyka może odegrać ważną rolę w jego regeneracji, więc dołącz do wyspiarzy i poszukiwaczy przygód, obozuj w mało odwiedzanych lasach deszczowych i rozłupuj świeżego homara w cieniu chudych palm i relaksuj się na hamaku przywiązanym do pni przy plaży.